Teknoloji

iPhone Product Ne Demek?

iPhone, ürettiği cihazlarla hepimizin dikkatini çekerken yeni bir modeli de müşterilerine sundu. Modelin ismine Product ismini veren şirket, yeni birlikte Apple şirketi olarak gelirlerinin bir kısmını HIV/AİDS hastalarına ayıracağını açıkladı. Product kavramının aslında ürün anlamına gelmesi farklı alanlardaki çalışmaların yapılacağını düşündürse de olay tamamen değişik ilerliyor. Merakla beklenen sistemi açıklamak üzere yazımızda iPhone Product kavramından büyük ayrıntılarıyla bahsedeceğiz.

iPhone Product kavramı sadece Apple’ı değil American Express, Converse ve Emporio Armanı tarzındaki bütün şirketleri içeren bir kampanyadır. Kampanya içerisinde elde edilen gelirler hayır kurumlarına ayrılırken hiçbir şirket tarafına gelir geçirilmez. Yardım edilen kurumlar arasında ise genel olarak sağlık tarafındaki çalışmaların yapıldığı görülebiliyor. Özellikle Tüberkuloz, Sıtma ve AİDS tarafında hastalıkla uğraşan kurumlara gelirler sağlanmaktadır.

Ortak bir şekilde savunma isteyen şirketler, sundukları bütün payı ortak ilkelerle açıklarlar. Tüketicilerinde bu konuda bilgileniyor olması aslında bakarsanız oldukça önemli bir konudur. İlk olarak 2006 senesinde başlatılan bu sistem Afrika’da yayılmaya başlanarak herkesin dikkatini çekmişti. Şimdi ise pek çok şirket bu tarzdaki yardımları insanlara daha çok belirgin ederek destek çıkmalarını isteyebiliyor. Yani kısaca iPhone Product ürünlerinin tamamı büyük organizasyon şirketlerini desteklemek amacıyla üretilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.