Teknoloji

iCloud Adresi Ne Demek?

Apple’ın en fazla kullanılan hizmet ağlarından bir tanesi de iCloud’tur. iCloud, fotoğraf, video, not ve parolalarınızın tamamını güvenli bir yerde tutarak kilitler. Böylelikle verileriniz muhafaza edilerek güncel tutulması sağlanır. Bunun yanında farklı işlevler içinde kullanılan platform, bütün Apple cihazlarında kullanılabilmektedir. Özellikle iCloud Adresinizin aynı olması bu konumda oldukça büüyk bir önem taşır. Peki iCloud Adresi Ne Demektir? Bu sorunun cevabını yazımızda öncül cevaplarla vereceğiz.

iCloud adresi içerisindeki iCloud hesabınızla ilişkilendirdiğiniz e-posta adresi her zaman tek bir Apple kimliğine bağlı kalır. Bunun yanında Apple kimliğinizi hiçbir zaman değiştirmeyerek sürekli kullanmanız gerekmektedir. İşte o yüzden oluşturulan ‘’@icloud.com’’ adresi sizin iCloud adresiniz olur. Bu hesap ile birlikte dilediğiniz cihazdan giriş yaparak kullanım hakkına sahip olursunuz. Sistem bu yöntemin yanı sıra ikinci bir e-posta adresiyle de kullanılabilmektedir.

Platformlar arasındaki en güvenilir sistemlerden olan iCloud, yıllardır hizmet vermektedir. O yüzden adresinizi doğruladıktan sonra hiçbir kuşku olmadan kullanmaya başlayabilir, verilerinizi yedekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds