İşCep Bekleyen İşlemlerim Ne Demek? Nasıl İptal Edilir?

Mobil bankacılık hayatımıza girdiği günden bu yana işlerimiz bir hayli kolaylaştı. Ah bir de işlem saatlerine takılmasak ne güzel olur. Bu yazımızda İş Bankası mobil uygulaması olan İşCep menülerinde görünen bekleyen işlemlerim ne demek? Bunu kısaca açıklayacağız. EFT saati gelmeden ya da borsada açılış seansına girilmeden önce yapılan işlemleri iptal etme şansınız da bulunuyor. Bekleyen işlemler nasıl iptal edilir bunun yollarını da madde madde açıklayalım.

İşCep Bekleyen İşlemlerim Ne Demek?

Mobil uygulama üzerinden EFT talimatı verdiğiniz ya da borsada işlem emri geçtiğiniz durumda bu emirler mesai saatleri içerisinde derhal gerçekleşir. Ancak örneğin, gece vakti EFT talimatı verdiyseniz bu bekleyen işlemlerim menüsüne düşmektedir. Ancak işlem henüz gerçekleşmediğinden dolayı iptali de mümkündür.

İşCep Bekleyen İşlemler Nasıl İptal Edilir?

Bunun için iki seçeneğiniz bulunuyor müşteri hizmetleri ve yine mobil uygulama. Müşteri hizmetlerine uygulama üzerinden ulaşırsanız tuşlama menüsünde beklemek zorunda kalmadan direkt olarak bağlanıp iptal gerçekleştirebilirsiniz.

Diğer seçenekte ise talimatları iptal et seçeneği ile henüz gerçekleşmemiş işlemleti anında iptal edebilirsiniz.

İptal işlemi sonrası hesabınızda ilgili tutarın blokesi hemen kalkmayabilir. Bu işlem otomatik olarak 5-10 dakika içinde gerçekleşecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.