Sağlık

Maske Yerine Bandana Takmak Yasak mı?

Pandemi döneminde maske takmak hepimizin bir alışkanlığı haline geldi. Öncelikle sağlık açısından kullandığımız maskenin türü çok önemli olsa da yayınlanan genelde sonrası maske takmamanın yüksek miktarda cezası da bulunuyor. Bu corona dönemi bir süre daha devam edeceğinden maske yerine bandana takmak uygun mu? Cezası var mı? Sorularına cevap vermekle birlikte sağlığınızı koruyabilmek için en uygun maske türünü de belirteceğiz. 

Maske Yerine Bandana Takılır mı?

Genelge gereği cezasını sonraki maddede inceleyeceğiz. Bu maddede dikkatinizi çekmek istediğimiz konu yukarıdaki ve yazı üstündeki görsel olacaktır. Burada bandana ve normal cerrahi maskenin koruyuculuğunun bir karşılaştırmasını yapabilirsiniz. Sağlığınız için en uygun maske türü bandana değil, cerrahi maskedir.

Maske Yerine Bandana Cezası Var mı? Yasak mı?

Gelen bilgilere göre yayınlanan genelgede maskenin türü hakkında detaylı bir bilgi bulunmamaktadır. Bandana takmak kesin olarak kanun ve ilgili yönetmeliklerde yasaklanmamış olsa da görevli polis memurları ceza yazmadan da sizi bu konuda uyarabilir.

Ancak burada bir ikilem bulunuyor Covid-19 döneminde patlayan maske üreticilerinin tül kadar kalitesiz malzemefen yaptığı maskeler sadece rengi beyaz olduğu için bandanadan daha iyi koruyor olabilir mi? Ayrı bir tartışma konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.