Biyografi

İskender Baydar Kimdir? Aslen Nereli ve Kaç Yaşında?

İskender Baydar kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı gazetecilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca İskender Baydar’dan söz edeceğiz.

İskender Baydar Kimdir?

  • Gazeteci.

İstanbul’da dünyaya gelen İskender Baydar, Galatasaray Lisesi mezunudur. İlk olarak Sabah Gazetesi’nde meslek hayatına adım atan İskender Baydar, sonrasında Sabah medya grubunda çeşitli kademelerde de görev almıştır. 1998’de Star gazetesinde çalışmalarına başlayan İskender Baydar, bu zamana kadar ATV, Takvim Gazetesi, Hürriyet Gazetesi gibi kurumlarda çalışmıştır. 2015 ile 2017 yılları arasında Galatasaray’ın medya ve iletişim direktörü olarak görev yapan İskender Baydar, 2023 yılında Sözcü TV’nin kurucu kadrosunda görev almıştır. İskender Baydar, evlidir ve Doğa ve Poyraz iki çocuk babasıdır.

Instagram ve Twitter hesabından da paylaşımlarda bulunan İskender Baydar, gazetecilik çalışmalarına Sözcü TV ekranlarında devam etmektedir. Tecrübeli gazeteci İskender Baydar hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, evli mi bekar mı gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • gazeteilksayfa.com, İskender Baydar, erişim tarihi: 3 Mart 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.