Biyografi

Lûbe Ayar Kimdir? Aslen Nereli ve Kaç Yaşında? Evli mi?

Lûbe Ayar kimdir, nereli ve kaç yaşında, evli mi bekar mı, kitapları nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı yazarların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Lûbe Ayar’dan söz edeceğiz.

Lûbe Ayar Kimdir?

  • Gazeteci & Yazar.

Üniversite eğitimine Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nde başlamış; daha sonrasında futbola olan ilgisi nedeniyle Fanatik gazetesinde gazeteci olarak çalışmaya başlamıştır. Eğitimine çok daha sonra İstanbul Üniversitesi’nde devam etse de tamamlayamamıştır. Bu zamana kadar Star TV, Milliyet, Habertürk, Yeni Yüzyıl, Akşam gibi gazetelerde yazar-editör ve muhabir olarak çalışmıştır. 2006 yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafında siyasi haber branşında yılın gazetecisi ödülüne layık görülmüştür. Firar ve Ne Şikesi Memleket Elden Gidiyor adlarında yayınlanmış iki kitabı bulunmaktadır.

Twitter hesabından da paylaşımlarda bulunan Lûbe Ayar, gazetecilik kariyerine devam etmekledir. Tecrübeli yazar ve gazeteci Lûbe Ayar hakkında merak edilen aslen nereli, doğum tarihi nedir gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • tr.wikipedia.org, Lûbe Ayar, erişim tarihi: 4 Mart 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.