Teknoloji

İşletim Sistemi Değiştirmek Garantiyi Bozar mı?

İşletim sistemi değiştirmek garantiyi bozar mı? Daha önceki yazılarımızda bilgisayarlarla ilgili merak edilen konu başlıklarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca işletim sisteminin değiştirilmesinin garantiyi bozup bozmadığından söz edeceğiz.

İşletim Sistemi Değiştirmek Garantiyi Bozar mı?

Cihazların genel işletim sistemleri hakkında bütün kullanıcılar farklı düşünce yapılarına sahiptirler. Bu düşüncelerini genellikle iyiden yana kullansalar da çoğu kişi doğal olarak beğenmeyebiliyor. Beğenmeyen kişiler ise işletim sistemlerini tamamen değiştirme peşinde. Peki İşletim sistemini değiştirmek garantiyi bozar mı?

Bu konu hakkında net bir cevap vermemiz elbette mümkün değildir. Sahip olduğunuz cihazın kendi Garanti Kapsama alanlarını inceleyerek daha net bir sonuca varabilmeniz mümkün. Size önerimiz Bilgisayar veya herhangi bir cihazın işletim sistemini değiştirme vb. durumlarda ilk önce satın aldığınız zaman size verilen Garanti alanını inceleyip ona göre hareket etmeniz. Aksi taktirde bir sorun yaşarsanız maliyeti yüksek olan parçaları değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

Her markanın garanti prosedürleri ya da garanti kuralları birbirinden farklıdır. Bu nedenle aldığınız bir markanın garanti koşullarını önceden okumakta fayda vardır. Örneğin HP marka bilgisayar ile Toshiba, Acer, Asus, Lenovo, Casper, Apple ya da Samsung marka bilgisayarların değişim ve iade koşulları birbirinden farklı olabilir. Bunun yanı sıra en net bilgiyi markaların müşteri temsilcilerinden ya da iletişim merkezlerinden öğrenebilirsiniz. Bu, sizlere en net ve doğru bilgiyi verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi