Lastik Değişimi Garantiyi Bozar mı?

Lastik değişimi garantiyi bozar mı? Daha önceki yazılarımızda otomobillerle ilgili olarak çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca lastik değişiminin garantiyi bozup bozmadığından söz edeceğiz.

Lastik Değişimi Garantiyi Bozar mı?

Araçların şüphesiz en önemli yapı taşlarından bir tanesi olan Lastikler markalar için de oldukça önemlidir. Sorunuza aradığınız cevap aslında oldukça basit. Sıfır aldığınız bir araçta lastik değişimi yapmanız garantiyi tamamen bozmaktadır.

  • Normal aracın lastiğine göre dar veya geniş lastikler,
  • Normal lastiğe göre büyük veya küçük çapa sahipler ve son olarak yüksek yanağa sahip bir araç lastiği kullanmanız normal olana göre farklılık gösterdiği için garanti kapsamından tamamen çıkmaktadır.
Lastik Değişimi Garantiyi Bozar mı Görseli

Bununla birlikte aracın jant değişikliğini yapmanız da bozar. Özellikle farklı ebatlar, orijinal olmayanlar ve ikinci el jant kullanmanız garanti kapsamında değildir. Unutmayın ki araçlarda değişiklik yapılan parçalar her zaman garanti dışı kalmaktadır. Lastik değişimi, araçların orijinalliğini bozduğu gerekçesiyle garantiyi bozmaktadır. Bu nedenle garantinin bozulmaması adına lastiklerin orijinal kalması gerekmektedir. Lastiklerin değişimi nedeniyle müşteriler araçlarının garantisini sorguladıkları zaman garantilerinin bozulduğunu öğreneceklerdir.

Lastikler, araçların en önemli aksamlarından biridir. Her araca göre farklılık gösteren lastik numaraları, o aracın yapısına göre dizayn edilmiştir. Bu nedenden dolayı lastiklerin bu işin uzmanları haricinde büyültülüp küçültülmesi araca zarar verebilir. Bunun yanı sıra lastiklerin bakımı, uygun zamanda değişimi ve yazlık kışlık ayırımı da son derece önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting - malatya haber