İsmail Atakan Ünver Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?


İsmail Atakan Ünver kimdir? Nereli ve kaç yaşındadır? Daha önceki yazılarımızda siyasetin tanıdık simalarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca genç, dinamik ve Türk siyaseti adına umut vaat eden İsmail Atakan Ünver’den söz edeceğiz.

İsmail Atakan Ünver Kimdir? Nereli – Kaç Yaşında?

İsmail Atakan Ünver, Cumhuriyet Halk Partisi 27. dönem Karaman milletvekilidir. 1974 Karaman doğumlu olan genç milletvekili, 44 yaşındadır. Cumhuriyet Halk Partisi içerisindeki genç milletvekilleri arasında dikkat çeken Ünver, ilkokul ve ortaokulu doğduğu yerde, Karaman’da okudu. Lise eğitimi için Konya’ya giden Ünver, burada Konya Veteriner Sağlık Meslek Lisesi’ne kaydını yaptırdı. Akabinde Anadolu Üniversitesi Veteriner Sağlık Ön Lisans Programı ve sonrasında Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitim hayatına devam etti.

3 yıl Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde Tarım Müdürlüğü’nde çalışan Ünver, daha sonra 10 yıl Karaman Tarım İl Müdürlüğü’nde çalıştı. Toplamda 13 yıl memuriyet hayatı yaşayan Ünver, memuriyetten 2004 senesinde istifa etti ve avukatlık stajını tamamlayarak avukatlık mesleğini icra etmeye başladı. Ünver, bir dönem Baro Yönetim Kurulu Üyeliği görevi, 2 dönem CHP İl Başkanlığı görevi de yaptı. 24 Haziran seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin Karaman 1. sıra milletvekili adayı gösterilen Ünver, Karaman’ın 27. dönem CHP milletvekili oldu.

Evli ve bir çocuk babası olan Ünver, Meclis’teki bazı konuşmalarında hükumeti eleştiren ve hükümeti vatandaşlara yönelik çalışmalar yapmamakla suçlayan ifadelere yer vermektedir. İğneleyici açıklamaları ile dikkat çeken Ünver, özellikle bütçe konuşmalarında yapmış olduğu şu açıklama ile gündeme gelmişti:

İsmail Atakan Ünver’in kendisini meşhur eden konuşmasında, TBMM kürsüsünde hükumetin politikalarını eleştirmiş ve Adalet ve Kalkınma Partisi’nin zenginin dostu fakirin düşmanı olduğunu belirtmiştir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.