İsmail Dükel Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

İsmail Dükel kimdir ve nerelidir? Kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “İsmail Dükel”den söz edeceğiz.

İsmail Dükel Kimdir?

İsmail Dükel, Türk gazeteci ve TELE 1 Ankara temsilcisi. Daha önce Halk TV’de yayın yönetmenliği görevinde bulunmuştur.

1960 yılında Ankara’da dünyaya gelen İsmail Dükel, gazetecilik kariyerine 1979 yılında Ankara’da Rüzgarlı Sokak’ta eski ismi Ulus olan Barış Gazetesi’nde başladı. Dükel, Ankara’da çeşitli yerel gazetelerde çalıştıktan sonra Kanal E ve Kanal Türk’te 4.5 yıl kadar Ankara Haber Müdürlüğü görevinde bulundu. Ayrıca kurucusu olduğu Kanal Biz’de 1 yıl Ankara Haber Müdürlüğü yaptı.

İlginizi Çekebilir:  Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan Kimdir?

2.5 yıl işsiz kalan İsmail Dükel, “Gazete 5” adındaki bir internet sitesinde 5 ay boyunca çalıştı. Ocak 2012’de Yurt Gazetesi’nde “Meclis Kulisi” isimli köşe yazıları yazan Dükel, burada da 1 yıl kadar çalıştı.

Buradan ayrılan Dükel, Haziran 2013’de Taksim’de Gezi Parkı Olayları’nın başlamasından birkaç gün sonra Halk TV Genel Müdürü Şaban Sevinç’in daveti üzerine Hakan Aygün’ün Genel Yayın Yönetmenliği’ni yaptığı Halk TV’de çalışmaya başladı.

İlginizi Çekebilir:  Hazal Eylül Çelik Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi Kimdir?

Siyasi Hayatı

23 Kasım 2009 tarihinde kurulan ve siyasi ömrü 1 yıldan az süren; kurucu üyeliğini Rahşan Ecevit, kurucu başkanlığını Hulki Cevizoğlu’nun yaptığı Demokratik Sol Hareket Partisi’nde Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 13 Ocak 2010 tarihinde bu görevinden Hulki Cevizoğlu’nun istifa etmesiyle ayrılmıştır.

Halk TV’de bir dönem Genel Yayın Yönetmenliği görevinde bulunan İsmail Dükel, bu kanalda “Gün Sonu” isimli Programı sunmuştur.

İlginizi Çekebilir:  Alkan Kızılırmak Kimdir? Yaşı? Boyu? Oynadığı Diziler?

Özel Hayatı

Kariyeri boyunca pek çok yerel ve ulusal medya kanallarında çalışan İsmail Dükel evlidir. Dükel’in ayrıca 1990 yılında doğan Baturalp Dükel adında bir de oğlu vardır.

Haber sunarken sakin ve olayları tane tane anlatan kişiliği ve haber aralarında verdiği yorumları ile beğeni toplayan İsmail Dükel, şu dönemlerde muhalif gazetecilerin en önemli temsilcileri arasında yer almaktadır. İsmail Dükel’e kariyerinde başarılarının devamını diliyoruz.

Sitemizde yer alan diğer biyografi yazıları için ”Biyografi” kategorisine tıklamanız yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi