İsmet Yılmaz Eğitimde Çağ Atladık mı Demişti?

Eğitimde Türkiye’ye çağ atlattığını beyan eden İsmet Yılmaz, sanırım bir başka ülkenin Milli Eğitim Bakanı. Bizim gördüğümüz ve içinde yaşadığımız ülke Türkiye değil mi? Hangi çağa atlattınız sayın bakanım? Orta Çağa mı? Atlattığınızı iddia ettiğiniz branş sahiden eğitim olamaz öyle değil mi? Bakın sayın bakanım;

Birkaç gün önce Çaldıran’da Tarım üzerine lisans mezunu bir vatandaş “sınıf öğretmeni” oldu. Çaldıran Türkiye’nin bir ilçesi öyle değil mi?

İlginizi Çekebilir:  Abdülkadir Selvi: Afrin Operasyonu AK Partiye Olan Desteği Artırdı!

Birkaç hafta önce ülkenin cumhurbaşkanı çıkıp “Parlak beyinlerimizi Avrupa’ya Amerika’ya kaptırıyoruz” demedi mi? Üstelik kendi çocukları Amerika’da okuduğu halde.

Sonra yine ülkenin cumhurbaşkanı çıkıp “TEOG’un kaldırılması gerekiyor” dedi ve ardından TEOG’la beraber YGS ve LYS de kalkmadı mı?

Sonra siz üstüne dalga geçer gibi “Elmas’tan daha değerli bir eğitim sisteminiz var” demediniz mi?

İlginizi Çekebilir:  Flaş İddia: Anketlerde Çakılan Özhaseki Adaylıktan Çekiliyor Yerine Soylu Geliyor

Bunlar sizin gördükleriniz değil mi sayın bakanım?

Eğitim sisteminin sarpa sardığını, kendi kuyruğunu kovalayan bir girdap haline geldiğini yalnızca biz mi görüyoruz?

Sizin hiç mi kulağınız, gözünüz yok da böyle bir açıklamada bulunuyorsunuz?

Biz böyle devam ettiğimiz sürece “parlak beyinlerimizi daha çok Batı’ya kaptırırız”. Biz böyle devam edersek daha çok geriye çağ atlarız. Ve biz böyle devam ettikçe daha çok eğitimden muzdarip oluruz.

İlginizi Çekebilir:  Piyango Haramdır Diyen Timurtaş Hoca’nın Oğlu Milli Piyangoya Müdür Oldu

Eğitimde çağ falan ağladığımız yok. Her gelen bakan, başbakan ya da cumhurbaşkanı, dizginleri eline almakla yetiniyor. Ne bir ileri ne de bir adım geri.

Eğitim bir ülkenin yumuşak gücüydü hani? Hani eğitim uzun vadeli, dönüşümü altın yumurtlayan tavuktu? Biz o altın yumurtlayan tavuğu keseli uzun yıllar oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri