Dünya Devi Uber’e FETÖ Damgası

Dünya üzerinde birçok ülkede hizmet veren Uber, son zamanlarda Türkiye’de oldukça fazla tartışılan konuların başında geliyordu. Türkiye’de denetimlerin artması ile birlikte Uber’in Türkiye sınırlarına girdiği ilk aylardaki yoğun talep kırılmış durumda. Maliye Bakanlığının teftişleri Uber’in faaliyetlerine sekte vuruyor derken bir darbe de İstanbul Taksiciler Esnaf Odası’ndan geldi. İstanbul Taksiciler Esnaf Odasının, Uber’i birtakım suçlarla itham eden açıklamasında dikkat çeken bir nokta gözlerden kaçmadı. İstanbul Taksiciler Esnaf Odasının yaptığı suç duyurusunda Uber’in “paralel ihanet çetesinin taşımacılık ayağı” olduğu iddia edildi.

İlginizi Çekebilir:  Müşterisinin Pizzasından Tırtıklayan Domino’s Kuryesi

ABD menşeli bir firma olduğunu, tamamen illegal yollardan bir ticaret ağı kurduğunu ifade eden Yahya Uğur: “Uber’in sonunu getireceğiz” dedi. Uber’i hem vergi kaçırması hem taksicinin ekmeğiyle oynaması hem de müşterinin parasına göz dikmesi gibi türlü suçları olduğunu söyleyen Uğur ayrıca şu ifadelere de yer verdi: “Ülke olarak kritik bir süreçten geçiyoruz, bu süreçte paraların neden yurt dışına transferi ile sevkinin yapıldığına dikkat etmemiz gerekiyor”.

Yahya Uğur, ayrıca Uber’i bitirmek için BTK, Maliye Bakanlığı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Rekabet Kurumu ve D belgesi iptali için Ulaştırma Bakanlığı ile koordineli bir çalışma halinde olduklarını belirtti.

İlginizi Çekebilir:  İyi Parti Seçim Eleştirisi: Anadolu Teşkilatı Zayıf

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Yahya Uğur’un konuşmasının en dikkat çekici tarafı Uber’in FETÖ ile ilişkili olabileceği noktasıydı. Bu noktada Uğur, şu ifadelere yer verdi;

Uber’in iyi para kazandırdığı, cezaları kendisinin ödediği gibi reklamlara itibar etmeyin. Dünyada tutunamayan Uber paralel ihanetin taşımacılık ayağıdır. Korsan taşımacılıkla mücadele yasasında gösterdiğimiz başarıyı bu konuda da göstereceğiz.

Topyekün bir savaş halinde olduklarını belirten Yahya Uğur, Uber’i bitirmek için kolları sıvandıklarını en kısa sürede Uber’in sonunu getireceklerini yineledi.

İlginizi Çekebilir:  Muhalif Değil Terörist: Barış Atay

Gelelim “peki” kısmımıza. Bu sefer çok uzun tutmayıp iki üç cümle kuralım.

Bilgin bir zat demişti ki “Bundan sonra kimin FETÖ’cü olduğu değil, kime FETÖ’cü diyecekleri önemli”

Ve son kez, “hükümete yaranmak için artık Taksiciler Esnaf Odası dahi kendilerine ve hükümete yeni bir düşman yaratmanın keşif heyacanı içerisine girmişlerdir.

Bu da şöyle dursun

İstanbul Atatürk Havaalanına yapılan saldırı sonrasında atılan bir Twit

 

Ayrıca: Kişi Kendinden Bilir İşi

 

Kaynak: Hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri