İyi Parti’nin En Çok Tartışılan İsmi Ali Lapanta Kimdir? Nerelidir? Ne İş Yapar?

Meral Akşener’in kurduğu İyi Parti’nin kurucu üyeleri arasında gösterilen Ali Lapanta ismi dikkat çekici. Bugün logosu, ismi ve sloganı belirlenen partinin üyeleri arasında başta Meral Akşener, Ümit Özdağ olmak üzere Ali Türkşen, Mukadder Başeğmez gibi pek çok önemli ismin yanı sıra Ali Lapanta ismi de yer alıyor. Peki Ali Lapanta kimdir? Nerelidir? Ne iş yapar?

İlginizi Çekebilir:  Devlet Bahçeli'nin Babası Salih Bahçeli Kimdir?

1959 yılında Balıkesir’de dünyaya gelen Ali Lapanta, ilk ve orta öğrenimini Balıkesir’de tamamladıktan sonra 1982 yılında Kara Harp Okulunu bitirdikten sonra 1984 yılında Jandarma Subay Okulu’ndan mezun oldu.

1984-1990 yılları arasında Kırkağaç, Ereğli ve Ağrı’da birtakım görevlerde bulunan Ali Lapanta, 1999-2002 yılları arasında Bursa’da görev yaptı.

İlginizi Çekebilir:  Feyza Civelek Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi? Oynadığı Diziler?

Bir süre yurtdışında da (Gürcistan’da) görev yapan Ali Lapanta, 2011 yılında Tümgeneralliğe terfi etti. 2011 ile 2014 yılları arasında Jandarma Okullar Komutanlığı görevini yürüten Ali Lapanta, 2014-2016 yılları arasında Erzurum Jandarma Bölge Komutanlığı görevinde bulunmuştu.

Büyük Birlik Partisi eski başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopter kazasında enkazın olduğu alanın dışındaki yüzlerce metrekarelik alanı “boş yere” arattığı gerekçesiyle gözaltına alınan ve ifadesi dinlenen Ali Lapanta, Yazıcıoğlu’nun helikopterinin düşmesi olayında en büyük şüpheliler arasında yer alıyordu.

İlginizi Çekebilir:  İdil Naz Kaluç Kimdir? Aslen Nereli ve Kaç Yaşında? Boy ve Kilo

Arama kurtarma çalışmaları sırasında TİB’in belirlediği alanların dışında başka yerler taradığı gerekçesiyle bir dönem sıkça tartışılan Ali Lapanta şimdi, Meral Akşener’in temelini attığı İyi Parti’nin kurucu üyeleri arasında.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce