Otomobil

Motor Açma İşlemi

Aracınızın motoru üflemeye başladı, tehlike çanları çalıyor. Eğer garantisi yoksa -garantili aracın bu denli arıza vermesi çok çok az bir ihtimaldir.- yapacağınız ilk şey aracınızı sanayiye götürmek olacaktır.

Motor ile ilgili arızalar sanayicilerin büyük çoğunluğu motor açma işlemini çok sever. Masraflı işi hangi işletmeci sevmez ki? Sizin yapmanız gereken burada çok dikkatli olmak. Motorunuzdaki ufak bir problem için rektefiye işlemi yapılacağı söylenebilir ki bu aracınızın markası ve modeline bağlı olarak binlerce lira tutacaktır. En iyi seçenek motor konusunda uzmanlaşmak olmayacağına göre başka bir ustaya daha göstermek. Buradan da aynı cevabu aldı iseniz motor açma yapılmadan önce tanıdığınız bir servise daha son kez uğramanızı kesinlikle tavsiye ederim.

Masrafları Öğrenin

Motor açma kaçınılmaz ise yapabileceğiniz tek şey aracı direk olarak servise bırakmak. Çünkü böylesine ciddi bir durumda aracı kullanmanız araç ve tabii ki en önemlisi sizin ve yolcuların can güvenliği için önemli derecede tehlike oluşturabilir. Özel servise aracınızı bırakırken ustanız masrafları söylemekten çekinecektir. Açmamız lazım kalıbını üstün ukalalık yetenekleriyle harmanlayarak söylerler ve size laf bırakmamaya çalışırlar. Siz de o halde hiç bir işlem yapmayacak olsa dahi motor açma için ne kadar işçilik istediğini sorun. Rektefiye buna dahil mi? gibi aklınıza takılan her şeyde fikir almaktan çekinmeyin.

Motor Açma Yapılınca Parçalar

Özel servisler az da olsa parçalar üzerinden de kâr etmeye çalışacaklar. Parça listesini isteyip fiyat sorun ve parçaları sizin temin edebileceğinizi söyleyin. Böylelikle, duruma göre 500-3.000 TL arası kâr elde edebilirsiniz. Örneğin aracınız Honda marka olsun. İnternet üzerinden tüm parçacı esnafların numarasını alın whatsapp üzerinden kolayca teklifinizi göndermelerini rica edin. Bu sırada bilgi olarak model, marka, yakıt cinsi hatta motor no bilgisini bile isteyebilirler. Fakat ruhsat fotokopisi ve şase no gibi bilgiler isterlerse vermeyin, gerek yok.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi