Jessica Kosonen Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu Kaç?

Jessica Kosonen kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişiden söz etik. Bazı kişilerin biyografisini ve bazı voleybolcuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Jessica Kosonen’den söz edeceğiz.

Jessica Kosonen Kimdir?

Jessica Kosonen 9 Mart 1997 doğumlu 24 yaşında Fin voleybol oyuncusudur. Bu sezon Finlandiya’da LP Viesti takımında dış smaçör pozisyonunda oynamaktadır. 2012 yılından beri voleybol takımlarında oynayan kadın oyuncu neredeyse her yıl farklı bir takım ile oynamıştır. Jessica Kosonen 2021 CEV Avrupa Kadın Voleybol Şampiyonası’nda Finlandiya milli takımında oynamaktadır. Oyuncu, milli takımda toplam 21 maçta oynamıştır.

İlginizi Çekebilir:  Semih Ertürk Kimdir? Yaşı? Boyu? Sevgilisi? Oynadığı Diziler?
Jessica Kosonen Kimdir

Boyu ve Kilosu?

Jessica Kosonen 174 cm boya ve 63 kg’a sahip bir dış smaçördür. Kadın voleybol oyuncusu dış smaçör pozisyonu için kısa sayılabilir. Ancak istatistikleri boyu kısa olsa da başarılı olduğunu göstermektedir. İyi bir smaçör olmasını sağlayan sıçrayışlarının ayrıca çok yüksek olmasıdır.

İlginizi Çekebilir:  TRT Haber Deniz İyidoğan Kimdir? Yaşı? Boyu?

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Jessica Kosonen, voleybol kariyerine de devam etmektedir. Başarılı voleybolcu Jessica Kosonen’un Instagram hesabında 3 binden fazla takipçisi bulunmaktadır. Başarılı voleybol oyuncusu Jessica Kosonen, hem kulüp kariyerinde hem de milli takım kariyerinde başarılı bir performans sergilemektedir. Finlandiya Milli voleybol takımının kadrosunda önemli bir isimdir. Jessica Kosonen, son olarak 23 Ağustos 2021 tarihli CEV EuroVolley maçında Türkiye karşısında da ayrıca kadroda yer almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi