Netta Laaksonen Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu Kaç?

Netta Laaksonen kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Finlandiya milli takımı oyuncusu Netta Laaksonen’den söz edeceğiz.

Netta Laaksonen Kimdir?

Netta Laaksonen 2 Mart 2001 yılında doğmuş Finlandiya vatandaşıdır. Mesleği voleybolda libero olan bu oyuncu 20 yaşındadır. Kadın voleybolcu 2021 – 2022 sezonunda LP Viesti takımında oynamaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Hakan Karahan Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi? Oynadığı Diziler?

Finlandiya milli takımında 2019 yılından beri oynayan Netta LAAKSONEN 2021 CEV Avrupa Kadın Voleybol Şampiyonası’nda da oynamaktadır. Görevi libero olan oyuncu başarılı istatistiklere sahiptir. 16 yaşından beri bu sektörde olan oyuncu boyunun ve hızının avantajı sayesinde başarılı bir liberodur.

Boyu ve Kilosu?

Netta Laaksonen173 cm boya ve 60 kg sahip libero oyuncusudur. Kadın voleybolcu, ligdeki ilk çıkışını Ocak 2018’de 16 yaşındayken yaptı. O tarihten beri hız kesmeden yükselmeye devam etmektedir. Netta Laaksonen, yüksek fizik gücü ve skor katkısı ile dikkatleri üzerine çeken bir oyuncudur.

İlginizi Çekebilir:  Hasan Bilgili’nin Suç Ortağı Jinekolog Hüseyin Şenyurt Kimdir?

Instagram hesabından da ayrıca paylaşımlar yapan Netta Laaksonen, voleybol kariyerine de devam etmektedir. Başarılı oyuncu Netta Laaksonen, hem kulüp kariyerinde hem de milli takım kariyerinde iyi bir performans sergilemektedir. Oyuncu Netta Laaksonen, aynı zamanda 23 Ağustos 2021 tarihli Türkiye maçında da Finlandiya kadrosunda da yer almıştır. Netta Laaksonen hakkında merak edilen sevgilisi kimdir gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi