Sağlık

Jojoba Yağı Çatlaklara İyi Gelir mi?

Sağlık kategorimizde onlarca krem ve yağ türünün faydalarından detaylı bir şekilde siz değerli okurlarımıza bahsettik. Bu makalemizde ise jojoba yağı hakkında kısa bir bilgilendirme yapacağız. Bu yağ alternatif tıp alanında sıkça kullanılan bir şey olsa da faydalarının ne derece olduğu henüz tam olarak bilinmemektedir.

Hamilelik döneminde ve normal kullanımda çatlaklara iyi geldiği ise tamamen bir boş söylentiden ibarettir. Jojoba yağı çatlaklara iyi gelmez. Söylentinin ortaya çıkış sebebi ise, normalde faydaları bilinmeyen türden bir maddenin magazin haberi olabilmesi için çatlak, sivilce gibi rahatsızlıklara şifa olduğundan ileri gelmektedir. Bu yağı kullanımda alerjik reaksiyon oluşumu ile ilgili olumsuz bir geri dönüş yapılmasa da kullanım esnasında çok dikkatli olmakta fayda olacaktır. Başta cilt rahatsızlıkları olmak üzere vücudunuzun tamir edilmesi zor hasarlar ile karşı karşıya gelmesine sebebiyet verebilir. Çatlaklar için yapılabilecek en güzel şey ise, dermatolog uzmanı ile görüşerek uygun tedaviyi almaktır. Krem tedavisi ile düzelemeyecek seviyede bir problem ile karşı karşıya iseniz lazer ile bölgeyi yakmak suretiyle çatlakların temizlenmesini sağlayacak yöntemleri doktorunuz önerebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi