Kaan Kural Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Evli mi?

Kaan Kural kimdir, nerelidir ve kaç yaşında? Evli mi? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından pek çok kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “Kaan Kural”dan söz edeceğiz.

Kaan Kural Kimdir?

1974 yılında Ankara’da dünyaya gelen Kaan Kural, basketbolseverler tarafından ilgiyle takip edilen bir isim. Daha önce çeşitli televizyon programlarında yorumculuk yapan Kaan Kural, 2018 yılında Tivibu Spor ekranlarında yorumculuk yapmaktadır.

Eğitiminin ilk dönemini Ankara Koleji’nde tamamlayan Kaan Kural, buradan başarıyla mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler eğitimine başladı.

Tesadüfen yorumculuk kariyerine başlayan Kaan Kural, şimdilerde popüler bir isim olarak ön plana çıksa da gençlik yıllarında bu işi yapmak gibi bir isteği olmamıştır. İlk başta Fast-Break dergisinin yazı işleri bölümünde işe başlayan Kural, daha sonra Yeni Yüzyıl isimli gazetede köşe yazarlığı görevini başladı. Kaan Kural, asıl ününü ise NTV ekranlarında yayınlanan NBA Stüdyo isimli programla yakaladı. Söz konusu programda Murat Kosova ile birlikte yaptığı sohbetlerle tanınan Kural, çok daha sonraları ise E-spor yorumculuğu yapmaya başlamıştır.

Samimi tavırları ve içten söylemleri ile oldukça geniş bir kitle tarafından takip edilen Kaan Kural, çeşitli film ve dizilerde de rol almıştır. 2000 yılında çekilen Fasülye isimli filmde rol alan Kaan Kural, Acemi Cadı ve Lise Defteri gibi projelerde de rol almıştır.

Kaan Kural, Riot Games ile E-spor dünyasına girmiş ve bu firmanın sponsorluğundan düzenlenen turnuvalarda maç yorumculuğu yapmıştır. Çeşitli sosyal medya platformlarında da tanınan Kaan Kural, özellikle NBA yorumculuğu alanında tanınmış bir isimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.