Ekonomi

Kaldıraç Açmak Ne Demek?

Ekonomi kategorimizde yüzlerce finansal terimden detaylı bir şekilde bahsetmiştik. Genellikle internette rahatlıkla bulamayacağınız, kaldıraç açmak gibi terimler hakkında bilgiler bulunduğundan sitemizi favorilerinize eklemeyi unutmayınız. Bu terimi anlamak için çok kısa kaldıraç kavramından bahsetmemiz gerekecektir. Yatırım yapmadan önce bilgileri iyi bir şekilde kavramanız büyük yarar sağlayacaktır.

Kaldıraç, forex piyasalarında ya da borsada işlem yaparken 1/10 gibi elinizde olmayan para ile kredili işlem yapar gini büyük risk alarak işlem yapmanıza ve çok daha yüksek kazançlar getirmenize yardımcı olabilecek bir sistemdir. Ancak tahmin edebileceğiniz üzere zararı da aynı derece büyük kayıplara sebep olacaktır.

Kaldıraç açmak demek, bu işlemi başlatmanız anlamına gelir. Örneğin 100 dolar ile 1/10 kaldıraç açma işlemş yaparsanız artık 1.000 dolar miktarında bir paranız varmış gibi işlemler yapmaya başlayabilirsiniz. Lisanslı yatırım uzmanlarından destek alarak işlem yapmanız riskleri mümkün olduğunca düşük seviyelere çekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi