Sağlık

Decavit Ne Zaman İçilir?

Önceki makalelerimizde medikal ilaç ve takviyelerin ne zaman kullanılması gerektiği hakkında detaylı bilgileri siz değerli okurlarımız ile paylaşmıştık. Bu makalemizde ise gebelik ve emzirme esnasında oluşabilecek vitamin eksikliğini gidermek adına aktif olarak kullanılan Decavit ve kullanım saati hakkında kısaca bilgiler paylaşacağız.

Öncelikle bu bir takviye ürünü de olsa diğer ilaçlarla kullanımı esnasında dikkatli olunmalı ve eczacıdan detaylı bilgi alınmalıdır. Ayrıca ilaç sizde beklenmeyen alerjik yan etkilere sebep oluyorsa kullanım derhal kesilebilir. Decavit sabah kahvaltıdan önce içilir. Ancak prospektüste içilecek zaman olarak bu öğünün çok da şart olmadığı belirtilmiş. Örneğin mide bulantısı gibi bir şikayete sebebiyet veriyorsa, öğle ya da akşam vakitlerinde kullanılabilmektedir. 

Mide bulantısı her duruma rağmen akşam da kullansanız sizde ortaya çıkabilir. Bu ilacı kullanım esnasında mide koruyucu ile birlikte kullanım bunu engellemeye yardımcı olabileceğinden dolayı beraberinde önleyici bir ilaç kullanmak hakkında doktorunuzdan bilgi alınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.