Sağlık

Kanal Tedavisi Yapılmazsa Ne Olur?

Kanal tedavisi, diş enfeksiyon kaptıktan sonra dezenfekte edilerek tekrardan dolgu ile kapatılmasına verilen isimdir. Dişlerimiz belirli bir nedenden dolayı çatladığında, kırıldığında ya da çürük oluştuğunda iç kısımlara doğru bakterileri almaktadır. Bakteriler bu doğrultuda büyüyerek enfeksiyona dönüşür ve çoğalmaya başlar. Sonuç olarak ise diş apse yapar ve derin acıların yaşanmasına neden olur.

Kanal tedavisi bütün bu enfeksiyonu yerinden almak için en uygun tedavi yöntemidir. Dişin kaybı gerçekleşmeden işlem tamamlanarak hasta için uygun zamanda tamamlanır. Peki kanal tedavisi yapılmazsa ne olur, enfeksiyon kendiliğinden temizlenir mi? Bu derin konuyu yazımızda açıklayarak yardımcı olmaya çalışacağız.

Kanal tedavisi yapılmadığı taktirde enfeksiyon kök ucunda kalan dokulara kadar iner ve büyük ağrılar yaratır. Bunun devamında diş apse yaparak yüzünüzde bir miktar şişlik gerçekleşebilir. Ağrı günler boyunca devam eder ve tedaviye başlanmazsa sonuç olarak dişinizi kaybedebilirsiniz. Diş kaybı ömürlük bir sonuç doğuracağı için kanal tedavi ihtiyacınız olduğunda bir an önce işlemlere başlamanızı tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds