Deyimler ve Atasözleri

Kara Kanları Kaynamak Deyiminin Anlamı Nedir?

Kara kanları kaynamak deyiminin anlamı nedir, ne anlama geliyor? Daha önceki yazılarımızda gündelik hayatta sıkça kullanılan veya kullanımı eskiyen çeşitli deyimlerin anlamlarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca kara kanları kaynamak deyiminin anlamından söz edeceğiz.

Kara Kanları Kaynamak Deyiminin Anlamı Nedir?

Birine ya da birilerine büyük sevgi duymak, kanı kaynamak, içi ısınmak ve onları çok sevmek anlamlarına gelir. Kanı kaynamak deyimi, kişinin başka bir kişiye duyduğu yakınlığı ifade ederken kara kanları kaynamak deyimi, bu durumun kat be kat fazla olduğunu, söz konusu duygunun ileri boyutlarda yaşandığını belirtir. Gündelik hayatta çok fazla kullanılan bir deyim değildir.

Kişinin yaşamında karşılaştığı insanlara karşı zaman zaman zaafları olur, bu kişileri gördükleri zaman son derece neşeli ve huzurlu olurlar. Bu gibi durumlarda ”kara kanları kaynamak” deyimi kullanılır. İnsana yaşama sevinci veren, sürekli sıkıntılarını ve problemlerini anlatıp hayat enerjisini sömürmeyen kişilere de bu deyim kullanılabilir. Çünkü sizi üzen ya da durduk yere dert sahibi olmanıza neden olan kişilere içiniz ısınmaz veya farz edelim ki bu kişiyle arkadaşsınız o zaman da bu kişiye olan sevginiz zamanla azalacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi