Karbonhidrat Tozu Su ile İçilir mi?

Gainer adıyla da bilinen karbonhidrat tozları spor öncesi veya hemen sonrasında dengeli hafim almak için kullanılır. Bu takviye edici gıdaların kullanımı her gün düzenli olması gerektiğinden başka içeceklerin içine katmak ya da yiyeceklere karıştırmak suretiyle yemek istenebilir. Sürekli aynı aromayı tatmak size bir süre sonra bıkkınlık verebilir. Bunu engellemek için topaklanma yapmayan bir gainer markası tercih etmeniz hem o anki tadın dengesini sağlamak hem de birkaç gün sonra tüketmekten bıkmamak için faydalı olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Futbolda 'Maestro' Ne Demek? Maestro Kime Denir?

Karbonhidrat Tozu Ne ile İçilir?

Bu tozu şekerli meyve suyu gibi içecekler dahil içeceklerle karıştırabilirsiniz. Ancak aldığınız şeker miktarını dengelemeniz gerektiğinden büyük bir bardak şekerli içecek ile karıştırmak hem kötü bir tad almanıza hem de sağlıksız bir sonuca götürecektir. Aynı şekilde süt ile karıştırılmasını da tavsiye etmeyiz.

İlginizi Çekebilir:  Dream League Soccer Hileleri ve Dream League Soccer Oyun Taktikleri

Karbonhidrat Tozu Su ile İçilir mi?

Suyla birlikle içmek en güzel seçenek olacaktır. Hem içinde bulunan aromayı rahat bir şekilde almanız hem de su içeriğinde kalori olmaması sebebiyle seçilmesi tavsiye olunur. Burada dikkat etmeniz gereken şey suyu çok fazla eklemeyip aromayı doygun bir şekildr alarak aynı zamanda içeceğin tadına varmanızdır.

İlginizi Çekebilir:  Futbolda Yan Hakem, Orta Hakem ve Dördüncü Hakem Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce