Biyografi

Kayhan Karaca Kimdir? Kaç Yaşında?

  • Gazeteci-Muhabir-Avrupa Muhabiri

NTV ekranlarında 1997 yılından beri gazetecilik faaliyetlerini sürdüren başarılı gazeteci Kayahan Karaca, NTV Strazburg temsilcisi olarak görevine uzun yıllardır devam etmektedir. Çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilen gazetecinin 50li yaşlarında olduğu düşünülmektedir.

Paris Üniversitesi’nde Ekonomi ve İngiliz-Amerikan Dil ve Uygarlığı ile İş İdaresi eğitimi aldı. École Nationale d’Administration (ENA) bünyesindeki Avrupa Etüdleri Merkezi’nde AB politikaları üzerine uzmanlaştı. 1998’den beri NTV için Fransa ve Avrupa kurumları -Avrupa Konseyi, AİHM, Avrupa Parlamentosu- bünyesinde daimi akredite gazetecilik yapıyor. Deutsche Welle için Avrupa konularında analiz haberler hazırlıyor. Syracuse Üniversitesi Avrupa kampüsünde Avrupa-Türkiye ilişkileri üzerine konferanslar verdi. Strasbourg-Europe Basın Kulübü üyesi. Ayrıca “Guarding the Watchdog-the Council of Europe and the media” –Council of Europe Publishing-, “Birleşik Avrupa’nın Türk Öncüleri” (NTV Yayınları), “Turkish Founding Fathers of United Europe” (NTV Yayınları) ve “Kıbrıs: Avrupa’nın Aile Kavgası” (KKTC Cumhurbaşkanlığı Yayınları) kitaplarının yazarıdır.

2020 : Author of “KIBRIS : Avrupa’nın Aile Kavgası” (KKTC Cumhurbaşkanlığı Yayınları)
2012 : TV documentary on “Council of Europe & Turkey”
2011 : Author of “Turkish Founding Fathers of United Europe”, (NTV Publishing)
2011 :Author of “Birleşik Avrupa’nın Türk Öncüleri”, (NTV Yayınları)
2006 : TV documentary on “European Court of Human Rights” with the support of Council of Europe
2004 : TV documentary on “Human Rights in Turkey” for the European Commission and the Council of Europe
2003 : Co-author of “Quelles Solidarités pour l’Europe”, (La Documentation Française)
2003 : Author of “Council of Europe and Media”, (Council of Europe Publications)

https://www.linkedin.com/in/kayhan-karaca-b1723a60/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi