Sağlık

Kekik Çayı Sütü Keser mi?

Kekik çayının sütü azaltıp kestiği hakkında dönen dedikoduların sonunda sizlerle tozlumikrofon.com olarak bu konuda da net bilgiler paylaşmak istedik. Kekik çayı normal şartlarda sağlık açısından son derece büyük önem arz etmekle birlikte yapılan tüm araştırmalar gösteriyor ki sağlığınız için hamilelik ve emzirme döneminde risk oluşturabilir. Bu yalnızca kekik çayına has bile olay olmayıp, genel olarak tüm bitki çaylarında geçerlidir.

Kekik çayı sütü azaltabilir. Bunun sebebi hormonal sisteminizi ve bezlerinizi doğrudan etkileyebiliyor olmasıdır. Hele ki hergün kullanmaya alıştığınız bir bitki çayı bulunuyorsa suçu boşuna bitki çaylarında aramayın.

Peki kekik çayı konusu böyleyse tam tersinin geçerli olduğu hiçbir içecek yok mu? Elbette var. Bu konu hakkında bilgi almak için sağlık kategorimizi kullanın. Fakat siz ayrılmadan önce şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki sağlıklı doğal olan süt ürünlerinin kullanımı ve bol sıvı tüketmek ilk dereceden önemli şeylerdir. Detaylı bilgi edinmek için dedikodulara kulak asmayıp, yalnızca doktorunuza başvurun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.