Teknoloji

Kelimelik Oyunu Nasıl Oynanır?

Kelimelik oyunu nasıl oynanır? Oynadıkça bağımlılık yapan ‘Kelimelik’ oyunu AppStore ve GoogleStore’da ücretsiz olarak indirilebiliyor. Peki yeni başlayanlar için ‘Kelimelik’ oyunu nasıl oynanır? İşte Kelimelik taktikleri ve tüyoları.

İlk Hamle Nasıl Olmalı?

İlk hamle sırası sizdeyse ve elinizdeki harflerden 6 harfli bir kelime oluşturabiliyorsanız k2’den geçirmeye çalışın. Bu iki katı puan anlamına gelir. Yedi harften oluşuyorsa baştan rakibinize fark atarsınız.

Değerli Harfleri Saklayın 

V, H, J ve F oyunda en değerli harflerdir. Bu harfleri h3 veya h2’lerden geçirmeye çalışın. Hem dikey hem de yatay olmak üzere h3 ve h2’den geçen bu değerli harfler size ekstra puanlar kazandıracaktır. Örneğin aşağıdan yukarıya veya sağdan sola h3’den geçen bir ‘J’ harfi, 30*30=60 puan demek.

Harfleri Tek Seferde Bitirmeye Çalışın 

Oyunda son harflere kadar elinizde hep 7 tane harf olacaktır. Bu harflerin tamamını tek seferde kullandığınız zaman puanın iki katını alırsınız. Bu özellikle son hamlede oldukça değerlidir.

K3 ve K2’lere Dikkat

Buradan geçireceğiniz bir kelime, iki katı puan demek. Yukarıda sayılan harflerden birinin buradan geçmesi size iyi bir puan kazandıracaktır.

Rakibinize Göre Hareket Edin

Sağa kaydırın

İlk önce rakibinizin kazanma yüzdesine bakın. Başarı yüzdesi 80 ve üzeri ise biraz temkinli davranmak gerekir. Usta bir Kelimelik oyuncusu hataları affetmez. Bu nedenden dolayı ilk önce rakibinizin oranına bakın.

Son Harflere Dikkat 

Strateji belirleyin. Hangi durumlarda ne puan alabileceğinizi hesaplayın. Son skalada elinizde bulunan harflerin kendi başına en az bir kelime olabilecek şeklinde ayarlayın. Zira son bitiriş hamlesinde elinizde bulunan harfler hanenize eksi; karşı tarafa artı olarak yazılacaktır. Elinizdeki değerli veya puanı fazla olan harfleri çıkarın. Örneğin son skalada elinizde ”I”, ”C”, ”Ü”, gibi harflerin olmamasına dikkat edin.

Yıldızı Ya İşlevsiz Hale Getirin ya da Almaya Çalışın

Yıldızı almak önemli nacak alamadığınız zaman yıldızı işlevsiz hale getirmeye çalışın. Böylece en az 25 puandan kurtulabilirsiniz. Yıldız, k2 ve k3’e yakınsa çok daha önemli olabilir.

Hep Bir Sonraki Hamleyi Düşünün 

Bu oyunda en önemli olan kural her zaman bir sonraki hamleyi düşünmektir. Hamle gereği pas geçebilir ya da harf değiştirebilirsiniz. Uygun bir yer buluncaya kadar pas geçebilir, elinizdeki tüm harfleri kullanabilirsiniz.

Bunun gibi

Ekstralar

Elinizden geldiğince aşağı-yukarı veya sağlı sollu kelimeler üretmeye devam edin. Oyun sıkıştığında üstün olan taraf sizseniz kazanmak için oyunu sıkışan tarafa çekin. Rakibe h3 veya h2’lerin yanında ”A” ve ”E” harflerini boş bırakmayın. Bu boşluklarla 50 puandan olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds