Biyografi

Kemal Özdal Kimdir? Aslen Nereli ve Kaç Yaşında?

Kemal Özdal kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin hayat hikayesini ve bazı önemli kişilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Kemal Özdal’dan söz edeceğiz.

Kemal Özdal Kimdir?

1974 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Kemal Özdal, aslen Sivaslıdır. İsmailağa Cemaatine bağlı bir kursta Arapça ve hafızlık dersleri alan Kemal Özdal, Üsküdar İmam Hatip Lisesi mezunudur. Lisans eğitimini ise Anadolu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde tamamlamıştır. İyi derecede Arapça bilen Kemal Özdal evlidir ve iki çocuk babasıdır.

1992’de Bosna Savaşı dolayısıyla insani yardım faaliyetlerine adım atan Kemal Özdal, bu zamana kadar birçok kuruluşta çeşitli görevlerde bulunmuştur. Özdal, 2010’da arkadaşları ile beraber Sadakataşı Derneği’ni kurmuştur. Twitter hesabından da paylaşımlarına devam eden Kemal Özdal, özellikle Kahramanmaraş Depremleri sırasındaki faaliyetleri ile ön plana çıkan Sadakataşı Derneği’nin başkanı olması sebebiyle gündem olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.