Kendisini Yakalayan Polislere ‘5-6 Ay Yatar Çıkarsın Diyordunuz 35 Yıl Cezam Var’ Diye Mektup Yazan Otobüsçü Yunus

Kendisini yakalayan polislerin ‘5-6 ay yatar çıkarsın’ sözüne inanan Yunus Garip, cezaevinden yazıdığı mektubunda ”35 yıl cezam var” dedi ve polislerden de ihtiyaçlarının giderilmesini istedi. Bu ilginç olay, Kayseri’de yaşandı.

70’e yakın hırsızlık olayına karışan Yunus Garip, kamyon ve otobüs çalma suçlarından tutuklanmış ve kendisini yakalayan polisler ‘5-6 ay yatar çıkarsın’ sözlerine inanmış ancak mahkeme aynı düşüncede olmamış ve otobüs şoförlüğü yapan Yunus Garip’e tam 35 yıl ceza vermiş.

Bir süredir cezaevinde kalan Yunus Garip, Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Oto Hırsızlık Büro Amirliği’nde görevli polislere mektup gönderdi. Demirören Haber Ajansı’nın aktardığı habere göre ”Ağabey ‘5-6 ay yatar, çıkarsın’ diyordun, 35 yıl yatar cezam var” diye mektuba başlayan Yunus Garip şunları yazdı:

”Beni tanıyan herkesin ellerinden öperim. Senden ricam bana annem de para göndermiyor. Benim de aklıma sen geldin. Senden bunu bana yapmanı bekliyorum, bu malzemenin öncelikle sıfır olması lazım. Yoksa cezaevine almıyorlar. Ağabey şimdiden Allah senden ve diğer ağabeylerden razı olsun. Bana bunları gönderirsen sevinirim; XXXL beden eşofman takımı, 43-44 numara terlik, 59 beden takım elbise, 43-44 numara bot, üç hilalli ve ay yıldızlı tespih, 44 numara normal ve spor ayakkabı. Başka da bir şey istemiyorum. Bu mektup eline geçer geçmez cevap yazarsan sevinirim. Bir de para lazım. İhtiyaçlarımı alamıyorum. Şöyle 350-400 TL olursa tamam. Bütün ihtiyaçlarımı alırım. Bir daha da ihtiyacım kalmaz. Ağabey beni bütün tanıyanlara selam söyle. Sizden cevap bekliyorum. Sizi seven kardeşiniz Yunus, namıdiğer otobüsçü Yunus.”

Yunus Garip’in bu isteğini geri çevirmeyen polisler, aralarında para topladı ve parayı cezaevi yönetimine gönderdi.

Kaynak: DHA, Sputnik Türkiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: