Kerim Rota Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli?

Kerim Rota kimdir, nereli ve kaç yaşında, babası kimdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı yazarların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Kerim Rota’dan söz edeceğiz.

Kerim Rota Kimdir?

  • Yazar.
  • Ekonomist

Belçika’da dünyaya gelen Kerim Rota, baba tarafından aslen İstanbullu anne tarafından aslen Denizlilidir. Lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde tamamlayan Kerim Rota, lisans eğitimini ise Gazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Kerim Rota aynı zamanda Bilgi Üniversitesi’nde de yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Finans ve bankacılık sektöründe uzun bir tecrübeye sahip olan Kerim Rota, bu zamana kadar birçok kurum ve kuruluşta yönetici pozisyonunda görev yapmıştır. Kerim Rota aynı zamanda ekonomi alanındaki yorumlarıyla da dikkat çekmektedir. Bunların yanı sıra Kerim Rota Gelecek Partisi’nin kurucuları arasında yer almaktadır. Rota, İngilizce bilmektedir.

Sosyal medya hesaplarından da paylaşımlarda bulunan Kerim Rota, siyasi hayatına da devam etmektedir. Kerim Rota hakkında merak edilen annesi babası eşi kim, ne iş yapıyor gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynak:

  • gelecekpartisi.org, erişim tarihi: 13 Şubat 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.