Biyografi

Mustafa Murat Kubilay Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında?

Mustafa Murat Kubilay kimdir, nereli ve kaç yaşında, babası kimdir, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı yazarların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Mustafa Murat Kubilay’dan söz edeceğiz.

Mustafa Murat Kubilay Kimdir?

  • Yazar.

1984 yılında Ankara’da dünyaya gelen Mustafa Murat Kubilay, Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra lisans eğitimini ise Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır. Mustafa Murat Kubilay, ayrıca Göteborg Üniversitesi’nde de değişim öğrencisi olarak eğitim almıştır. Yüksek lisans eğitimini de Orta Doğu Teknik üniversitesi Finansal Matematik Bölümü’nde tamamlayan Mustafa Murat Kubilay, sonrasında ODTÜ bünyesinde araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. Kubilay, sonrasında akademik kariyerini yarıda bırakarak İstanbul’a taşınmış ve burada çeşitli kurumlarda yönetici olarak çalışmıştır. Doktora eğitimine Marmara Üniversitesi’nde Bankacılık üzerine başlayan Mustafa Murat Kubilay, eğitimini King’s College London’da tamamlamıştır. İlgi alanı yükselen piyasa ülkeleri ve uluslararası finansal yatırımlardır. Mustafa Murat Kubilay aynı zamanda Londra’da orta ölçekli şirketlere de danışmanlık yapmıştır. Kubilay, bunun yanı sıra Türkiye’de de finansal danışmanlık yapmakta ve güncel ekonomik ve siyasi olaylar hakkında yazılarını çeşitli alternatif medya kuruluşlarında paylaşmaktadır.

Sosyal medya hesaplarından da paylaşımlarına devam eden Mustafa Murat Kubilay, güncel ekonomik ve siyasi konularda makale ve yazılarına da devam etmektedir. Mustafa Murat Kubilay hakkında merak edilen aslen nereli, doğum tarihi ne gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.