Deyimler ve Atasözleri

Keriz Silkelemek Nedir? Ne Demek?

Keriz silkelemek nedir, ne demek ve ne anlama geliyor? Daha önceki yazılarımızda gündelik hayatta sıkça kullanılan veya kullanımı eskiyen çeşitli kelime ve deyimlerden söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca ”keriz silkelemek” deyiminden söz edeceğiz.

Keriz Silkelemek Nedir?

  • Dolandırmak, kandırmak, hileyle parasını almak.

Bir kişinin ya da bir kurumun bir başka kişiyi veya kişileri olmayan şeyler üzerinden, yalan söyleyerek veyahut da hileye başvurarak dolandırması, kandırması anlamına gelmektedir. Keriz silkelemek deyimi, özellikle dolandırma/kandırma üzerine kurulu olduğu aşikar olan proje, platform ve kuruluşlar için kullanılmaktadır.

——————————————————————————————————————–

Bir zamanlar sanal ortamda koyun, inek satarak bu yolla para kazanmayı taahhüt eden ve yüz binlerce kişiyi dolandıran Çiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın, köprüyü satışa çıkaran Sülün Osman veya bir ara Süper Lig’den kulüp satın alacak kadar güçlenen Jet Fadıl, ülkemizin ünlü keriz silkeleyen, kötü üne sahip, simalarındandır.

Boş vaatler üzerinden halkı kandıran, onların ceplerindeki paraya göz diken kişiler sadece yukarıda ismi zikredilen şahıslardan ibaret olmayıp yurt genelinde hatta çeşitli ‘meclislerde’ de bir o kadar yaygındır ancak vadeleri dolup tası tarağı toplayıp gitmedikleri için şu anlık ‘keriz silkeleyenler’ güruhuna dahil değillerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds