Teknoloji

Kestirmeler İçin Güvenlik Ayarlarınız Güvenilir Olmayan Hatası Çözümü

Kestirme için Workflow uygulamasının eski kullanıcıları yeni kısma yükseltilmiş ve başka özellikler kazanmışlardır. Kestirmeler günlük yapılan işlemlerin daha kolay ve pratik bir şekilde yapılmasına imkan vermektedir. Bu nedenle pek çok kişi tarafından beğenilmiş ve kullanılmaya başlanmıştır. Ayarlar kısmında kestirmeler oluşturularak sıklıkla kullanılan uygulamalar için komutlar verilebilir.

İşlevi yalnızca bununla kalmayan kestirmeler kullanılarak değişik uygulamalardaki işlevler de birbirine bağlanabilir ve bu şekilde alternatif haller için uygulama senaryoları yaratılabilir. İki farklı kısmı vardır. Biri daha önce oluşturulmuş ve işe yarayabileceği düşünülen kestirme uygulamaların olduğu galeridir. Diğeri de arşiv olup burada kişinin kendisinin oluşturulduğu ya da galeriden indirilen kestirmeler bulunmaktadır.

Ancak kestirme kullanmak söz konusu olduğunda bazı sıkıntılar yaşanabilmektedir. Bu sıkıntılardan bir tanesi de güvenlik hatasıdır. Bazı kestirmeler, kestirmeler için olan güvenlik ayarlarının güvenli olmayan kestirmeleri engelleyen şekilde çalışmaya ayarlandığı için bu hatanın alınması mümkündür. Güvenilir olmayan kestirmelere izin verme kutucuğunun işaretli olması bu hatanın en temel sebepleri arasındadır.

Kimi telefonlarda sorunsuz bir şekilde halledilirken bazı telefonlarda ekrana uyarı gelerek hatayı gösterir. Hata çözülmeden de kestirmeyi yüklemek ve çalıştırmak mümkün olmaz. Çözümü aslında basit olan bu sorun için yapılması gerekenler adım adım şöyledir: Uyarının ekranda görünmesinden sonra telefonun ayarlar kısmına girilir. Oradan kestirmeler sekmesine tıklanır.

Gelen ekranda güvenilir olmayan sekmeleri izin ver komutu olan bir bölüm olacaktır. Fakat burası büyük ihtimalle işlem yapmaya uygun durumda değildir. Bazı telefonlarda bu bölümün yazılı olduğu kısım görüntülenemiyor bile olabilir. O kısmın görüntülenemediği ya da pasif bırakıldığı bir durum yaşanıyorsa yapılması gereken telefonun ana ekranındaki kestirmelere gelmek lazımdır.

Ana ekrandaki kestirmeye gelindiği zaman yapılması gereken şey ise, galeride bulunan kestirmeler arasından herhangi birini etkin hale getirmek olmalıdır. Kestirme seçilip kestirmelere ekle seçeneği uygulandığı zaman kestirmeyi çalıştırmak yapılacak ikinci adımdır. Bu adımın ardından o sekmeden çıkılır ve ayarlar kısmına geri dönülür. Orada daha önce görünmeyen ya da pasif olan bölüm seçime açık hale gelmiş olacaktır. İzin verme butonunu aktif hale getirdikten sonra alınmak istenen kestirme kolaylıkla eklenebilir olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.