Jetta Önden Çekişli mi?

Volkswagen Jetta modelleri esnek platformu kullanmasıyla otomobil tutkunlarını yakalamıştı. Daha büyük ve teknolojik aygıtlarla donatılan bu modeller, her geçen yılda kendini geliştirmeye ve yenilemeye de devam etmektedir. Verim, ferahlık, donanım ve maliyet olarak da daha uygun bir hale gelmeye başladı. Yüzlerce kullanıcısı bulunan bu otomobiller önden çekişli olup keskin hatlara sahiptir.

Görünüşüyle araba severlerin beğenisini kazanan Jetta’lar, gün geçtikçe daha rekabetçi bir duruş sergilemektedir. Tasarım olarak sürekli bir devinim halinde olmasına rağmen aşırılıklardan uzak duruluyor olması takdir kazanan bir diğer özellikleri arasındadır. Şık donanımlar oluşturması ve spor bir duruş kazandırmaları da üründe dikkat çeken diğer unsurlardandır.

İlginizi Çekebilir:  BMW CC-ID 415 Hatası Nedir? Çözümü Nedir?

Türkiye’de en çok talep edilen modeller arasında gösterilen Volkswagen Jetta, yeni modeli ile de satışlarını arttırmaktadır. Yeni kasası ve görünümüyle yedinci nesil Jetta, kullanıcılara daha farklı ve konforlu özellikler sunmaktadır. Verimli yakıt, daha çok iç mekan ve modern tasarımı MQB platformunda şekillendirilmiştir. Ön kısmında yeni bir ızgara ve C biçimli led farları ile birlikte gelen model, daha uzun ve geniştir.

İlginizi Çekebilir:  Direksiyon Kutusu Arızası Tehlikeli mi?

Jetta, arabadaki yolcuları da incelikle düşünmüş ve daha rahat bir yer sunmuştur. Bagaj kapasitesi önceki modeller ile aynı kaldı. Bagaj kapağı geniş açılıyor olup özel tasarımı yapılan alçak yükleme eşiği de beğenilmektedir. Ayrıca arka koltuklar, parçalı ya da bütünüyle yatırılarak bagaj hacminin genişletilmesine imkan tanınmaktadır.

İç hacim olarak yeterli genişliği sunan Jetta, yolcu ve sürücü için gerekli şeyleri düşünerek kontrolleri olması gereken yerlerde olduğundan emin olmaktadır. Elin uzanabildiği bölgelerde istenilen işlemlerin yapılabileceği pratik donanım da aracın önemli özellikleri arasındadır.

İlginizi Çekebilir:  BMW Yanlama Tuşu

Öte yandan sürücülere araç sollama esnasında sıkıntı çıkaran kör nokta için araca kör nokta uyarı sistemi konulmuş olması büyük bir kolaylıktır. Kör noktada bulunan araçları sensörleri aracılığıyla fark edip sürücüye görsel uyarı sağlaması kadar yokuş kalkışındaki performansı da önemlidir. Önden çekişli olan Jetta, yokuş kalkışı yapılacağında frenlere destek olarak kalkışta gerekli olan tork sağlanana dek aracın geriye kaymasını önlüyor. Debriyaj sisteminin erken aşınması sorununa da motor boğulmasını engellediği için, çözüm getirmiş olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara