Killa Hakan Kimdir? Aslen Nerelidir? Kaç Yaşında ve Ne İş Yapıyor?

Killa Hakan kimdir, nerelidir, kaç yaşında ve ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli Rap sanatçılarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca ”Killa Hakan”dan söz edeceğiz.

Killa Hakan Kimdir?

  • Rap müzisyeni
  • Söz yazarı

Killa Hakan ya da gerçek ismiyle Hakan Durmuş. 3 Mart 1973 tarihinde Almanya’nın başkenti Berlin’de dünyaya gelen Hakan Durmuş sahne adı olan Killa Hakan ismi ile bilinmektedir. Trabzon’dan Almanya’ya işçi olarak 1960’larda göçen bir ailenin çocuğu olan Killa Hakan’ın babası Ali Rıza Durmuş güreş sporcusudur. Ali Rıza Durmuş’un güreşte A Milli Takım’da pek çok başarısı ve madalyaları bulunmaktadır.

Killa Hakan, Almanya’nın Kreuzberg kentinde doğmuş, büyümüş ve eğitim hayatına burada devam etmiştir. Sokaklarla erkekn tanışan ve getto bir hayat tarzını benimseyen Killa Hakan bu yaşantısında birkaç kez hapse girmiştir. Cezaevi yıllarında sözler yazan ve yazdığı sözleri zamanla okumaya başlayan Killa Hakan, uğraşını Rap müzik yaparak devam ettirmiş, daha sonra da bu yoldan ilerlemiştir.

İlginizi Çekebilir:  Buket Yıldırım Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? (Röportaj)

Türk Rap müziğinin önde gelen isimlerinden olan Killa Hakan, şu anda hayatına Almanya’da devam etmekte olup burada Almanca yerine Türkçe Rap yapıyor ve şarkılarını buradaki Alman vatandaşlarına benimsetmeye çalışıyor.

Şarkılarında Geçen 36 Sayısı

Killa Hakan’ın parçalarında geçen 36 sayısı, kendisinin doğup büyüdüğü şehir olan Kreuzbergîn posta kodu numarasıdır. Killa Hakan ismiyle bilinen Durmuş aynı zamanda 36 Boys isimli bir çetenin de en eski üyelerinden biridir.

İlginizi Çekebilir:  Senem Göktürk Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi? Oynadığı Diziler?

Ezhel ve Ben Fero’ya Destek Verdi

Norm Ender’in Mekanın Sahibi isimli şarkısından sonra Killa Hakan’dan Ezhel ve Ben Fero’ya destek geldi. Killa Hakan, İlk kural saygı!” vurgusunu yaparken “Bu güzel çocukları sizin gibi p*ç kurularının arasına ateşe atacağımı mı sandınız?” diyerek Norm Ender’e tepki gösterdi.

1997DeDe RecordsIslamic Force Grup AlbümüMesaj
2002Rough Mix RecordingsSolo AlbümÇakallar
2003Rough Mix RecordingsFuat Ergin ile ortak albümRapüstad
2005Hammer MüzikSolo AlbümSemt Semt Sokak
2007Rough Mix RecordingsSolo AlbümKreuzberg City
2008Esen MüzikCeza ile ortak albümBomba Plak
2009Fight4MusicSolo AlbümVolume Maximum
2012Esen MüzikSolo AlbümOrijinal
2012Esen MüzikBerlin Kaplanı SoundtrackSabır (feat. Ata Demirer)
2014Esen MüzikSolo AlbümSon Mohakan
2014Esen MüzikSingle ŞarkıGhettoda Aşk
2018Esen MüzikSolo AlbümKilla Hakan
İlginizi Çekebilir:  Dilek Pehlivan Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi? Oynadığı Diziler?

Killa Hakan Hakkında Yapılan Aramalar

Google üzerinde arama yapan kullanıcılar Killa Hakan hakkında arama yaparken aynı zamanda şunları da aradı; killa hakan silah, killa hakan ceza killa hakan ekşi, killa hakan muhafız, killa hakan herşey yolundadır, killa hakan gözlüksüz, killa hakan tek şans, killa hakan kreuzberg city

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce