Rapçi Keişan Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Rapçi Keişan kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “Keişan”dan söz edeceğiz.

Keişan Kimdir?

— Rap müzisyeni
— Söz yazarı

Tam adı Oğuzhan Eroğlu olan Keişan, 13 Mart 1991 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. İlk müzik kariyerine solo başlayan Keişan, 2006 yılında ilk Rap sözlerini yazmış, 2007 yılında ise stüdyo ile tanışmıştır.

2008 senesinde Ezhel ile beraber yaptığı Senfoni serisiyle adından söz ettiren Keişan, ilk underground albümü olan “Aranan Adam” ile büyük çıkış yakaladı ve kendisini tanıtan ilk albüm oldu. Söz konusu albümde kendisine Ezhel, Frekans, Sokrat St, Kamufle, Beta ve Pit10 gibi isimler vokalleriyle destek vermiştir.

2011 senesinde ünlü Rapçi Şehinşah ile beraber düet projesi gerçekleştiren Keişan, yine aynı yıl içinde Kamufle, Anıl Piyancı, Ezhel, Grogi, İndigo ve Nomad ile birlikte yaptıkları “Sekiz” oluşumu Rap dünyasında Cartel etkisi yarattı ve büyük ses getirdi.

Sekiz’den 1 sene sonra Ezhel, Red, Emrah Karakuyu, Anıl Piyancı, Grogi, Nomad, Ouz Baydar gibi isimlerle “Sekiz 2” projesine imza atan Keişan, bu projede Ezhel, Anıl Piyancı ve Red ile söylediği “Ankara’dayız” ve Sayanora isimli şarkısı ile Rap müzik severlerin ilgisini çekmeyi başarmıştır.

2014 senesinde Araf ile beraber “Bomb” isminde bir müzik klibi yayınlayan Keişan, 2015 senesinde Ouz Baydar ve Uur ile beraber “Tuzak” isimli bir video-müzik klibi yayınladı.

Son zamanlarda ününü artıran Keişan, 2018 yılında da “Lamborghini” isimli müzik videosu yayınlamış ve bu video ile büyük kitlelere ulaşma imkanı yakalamıştır.

  • Keişan’ın ‘Gucci’ şarkısını buradan izleyebilirsiniz.

2019 yılı içinde Anıl Piyancı ile birlikte “Ne Bakıyon Dayı Dayı” isminde bir müzik videosu yayınlayan Keişan, bu videonun paylaşılmasından bir hafta sonra içinde 9 şarkı bulunan “Aranan Adam 2” albümünü piyasaya sürdü. Keişan, bu albümünde Ben Fero, Anıl Piyancı, Khontkar, Delaredo ve Vrdv gibi Rapçilerle çalıştı.

İlgili Aramalar

Keişan hakkında arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; keişan lamborghini, keişan şarkılar, keişan ben fero, keişan instagram keişan dinle, keişan ne bakıyon dayı, keişan gucci keişan yaşı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting