Kızdırma Bujisi Motor Arıza Lambası Yakar mı?

Kızdırma veya ısıtma bujisi olarak bilinen parçalar aracınız için hayati derecede önem taşır. Özellikle kış aylarında aracınızın sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için birkaç saniye içerisinde devreye girer ve böylelikle sistem otomatik olarak motorun sağlıklı sıcaklıkta çalışmasını sağlar. Kızdırma bujisi lambası sürekli yanar veya yanıp söner. Böyle bir durum başınıza geldiğinde aracınızın bu parçalarından birinde problem olduğunu anlayabilirsiniz. Peki ya motor arıza lambası ile ısıtma bujisi arasında bir ilişki olabilir mi?

Evet, bu arıza bazı marka model araçlarda motor arıza lambası yakabilir. Aracınızın marka modelini yoruma yazarak ısıtma bujisinden arıza lambası yakıyor mu? Sorusuna hızlı bir şekilde cevap bulabilirsiniz. Ancak genellikle motor arıza lambası yanıyorsa motorla ilgili bir problem var demektir. Dolaylı olarak motora etki edebilecek derecede, yani kızdırma bujilerinin çoğu ya da hepsi birden arızalandıysa bu durum yaşanır. Kızdırma bujisi motor arıza lambası yakabilir.

Bu arıza lambaları kadranda yandığında yalnızca tamir çoğunlukla ışığı kendiliğinden söndürmeyecektir. Bu sebepten dolayı motor arıza lambası ekranda yandığı anda ilgili tamiratı yaptıktan sonra aracın beyninden arıza kodlarını sildiriniz.

One thought on “Kızdırma Bujisi Motor Arıza Lambası Yakar mı?

  • Mayıs 19, 2022 tarihinde, saat 18:09
    Permalink

    Slm benim 2.otdi passat bkp motor aracim var kizdirma buji agrizasi var dedi usta motor ariza isigida yaniyor bunlarda bu sebepten yanarmi motor isigi

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting