Otomobil

Purge Kit Nedir? Nasıl Çalışır?

Modifiye meraklılarının hep merak ettiği fakat doğru, düzgün bir bilgi edinemediği purge kit. Bizim aramızdaki tabir ile pudra uygulaması konusunu bir gözden geçirmiş olalım.

Bu olayı daha çok filmlerde görüyoruz. Hatta drag yarışları başlarken araçların ön lastiklerinin yanından veya ön kaputun üstünden beyaz bir duman basınçlı bir şekilde yükseliyor. Peki bu sistem nasıl çalışır?

Aslında tüm olayın mantığı basit bir depoya bağlı. Buradan dışarı verilecek olan duman bir kompresör yardımıyla havaya veriliyor. Bu da hoş bir görüntü oluşturuyor. Aslında yurtdışında purge kit uygulaması denince akla NOS gelir. Orjinal NOS tüpü vasıtasıyla duman verilir. Fakat biz bunun pratik yolunu bulmuş durumdayız. Depo kapağını açıp içine bildiğimiz bebek pudrası dökülerek purge kit efekti verilmiş oluyor. Hatta bu pudrayı bir miktar gıda boyası ile karıştırırsanız, çıkan dumanı renklendirmek mümkün olacaktır.

Bu uygulama aracın çalışma sistemiyle alakalı bir şey olmadığından dolayı aracınıza zarar vermeyecektir. Tek bir eksi yanından bahsetmemiz gerekirse purge kit sistemini çalıştırdığınız anda etrafa bol miktarda pudra saçtığı için, aracınızda kaputun üstü çok çabuk tozlanacaktır. Eğer çok titiz biriyseniz sadece bu sebepten dolayı bile aracınızı hergün yıkatmanız gerekebilir.

Eğer bu duman sistemini aracınıza kurduysanız lütfen etrafı rahatsız etmeyecek şekilde kullanın. Evet, tamamen kimsenin olmadığı alanda kullanın demiyorum. Zaten bu tür özelliklerin amacı araca hava katmak ve biraz dikkat çekmektir.

Gelelim purge kit fiyatı konusuna. Bu çoğu modifikasyon işleminde olduğu gibi çok değişken fiyatlı bir sistem. Fakat yine kafanızda bir rakam oluşması için örnek vermek gerekirse, 600-700 TL civarlarında bir rakama bu uygulamayı yaptırabilirsiniz. Tabi sürekli kullanımda biten depoya pudra eklemenin masrafı da ayrı.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds