Koçluk Nedir?

Koçluk ve önemini kavramak için başımıza illaki olumsuz bir olay gelmesine gerek yok. 

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) Koçluk ve önemi için şöyle bir tanımlamada bulundu. “Koçluk çağımızınnet olmayan ve karmaşık yapıdaki ortamlarda, kişisel ve mesleki ilişki potansiyeli bulunan ve bunu maksimize bir yapıya büründüren, müşteriyi daha çok düşünmeye zorlayan, yaratıcı süreç içine girmesine yönelik ilham veren, müşteri ve koçun iş birliğikurarak uyum içinde sağladığı bir ilişkidir”

Koçluğun sağlamış olduğu faydalar nelerdir?

Profesyonel Koçluk hizmetini almak insanın yaşamında birçok fayda sağlar. Mesela, herhangi bir kişinin yaşamı boyunca karşılaştığı zorluklara yeni ve daha değişik bir pencereden bakılmasını sağlar. Karar verebilme güdüsü üzerinde iyileştirmeler yapar. İkili iletişimlerde etkinlik ve güven sağlar. Koçluk eğitimi alıp buna düzenli bir şekilde devam eden insanların hayatında verimli ve kaliteli bir yaşam, yapmış olduğu iştenduyduğu memnuniyet ve önüne koyduğu kariyer hedeflerine ulaşıl aşabilmesi gibi farklı konularda gözle görülür bir gelişim görülür.

İlginizi Çekebilir:  Brain Test Seviye 78: Balıkçı Bereketsiz Bir Gün Geçiriyor Sorusunun Cevabı Nedir?

Koçluk ve önemini sayesinde iş potansiyelinde artış, yönetimkabiliyetinde yükselme, zaman yönetimi konusunda iyileşme ve takım çalışmasına yönelik yüksek verimlilik oluşmasına neden olur. Profesyonel koçluk eğitim alanlar potansiyelini en maksimum seviyeye çıkarır ve buna paralel olarak ta üretkenlikleri artar.

Yapılan bir araştırmaya göre koçluk hizmeti almış olan bir şirketin yaptığı yatırımın Yedi kat fazlasının kendilerine geri döndüğü ispatlandı. Ayrıca koçluk eğitimi alan kişilerde;

• %85’ oranında kişisel ve iletişim beceri yeteneğindegelişim gözlendi.

• %81 oranında işve özel ve iş yaşam dengesinde gözle görülür bir artış sağladı.

• %83 oranında iş performansı dışında iş yönetim becerisinde iyileşme gözlendi

İlginizi Çekebilir:  Brain Test 265. Seviye “Her Zamanki Gibi Ağlıyor” Sorusunun Cevabı Nedir?

• %90 oranında kendilerine güve duyma alanında yüksek bir artış görüldü.

Geleceğin Mesleği Koçluk 


Koçluk geleceğin meslekleri arasında kendine güçlü bir yer edinmiş durumda. 

Dünya çapında geçerli sertifikasyonları edinerek, kendinize koçluk eğitimleri verebileceğiniz bir ofis açabilir, koçluk danışmanlığı verebilirsiniz.

Koçluk eğitimi ve danışmanlıklarını, bireysel ve kurumsal şekilde iki ana başlık olarak değerlendirebiliriz. 

Yaşam koçluğu, öğrenci koçluğu gibi kişiye özel koçluk danışmanlığı 

Kurumsal olarak, yönetici koçluğu, satış koçluğu, liderlik koçluğu ve kurumlara özel seminerler gibi çeşitlendirmek mümkündür.

ICF onaylı Profesyonel Koçluk Diploma programını tamamlayarak, elde edeceğinizi bilgi birikimin yanı sıra, tüm dünyada geçerli sertifikasyon ile seçkin bir koç olabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir:  Minik Kuş Uyuyakalmış Sorusunun Cevabı Nedir?

Kurumların ve danışman arayanların seçimlerinde öne çıkarak, daha başarılı işlere imza atabilirsiniz. 

Koçluk Merkezi; bu güne kadar 12000 seçkin kişiye eğitim ve seminerlere imza atmış, ​750 den fazla sertifikalı koçluk eğitimi sağlamış ve ülkemizin 21 farklı şehrinde, Türk Hava Yolları, Milli Eğitim Bakanlığı, Adnan Menderes Üniversitesi gibi önde gelen kuruluşların yanı sıra, sayısız, özel eğitim kuruluşu, kurum ve kobilerde eğitim programlarını başarı ile tamamlamıştır. 

Koçluk Hizmetleri hakkında data detaylı bilgi almak için https://www.koclukmerkezi.com/ adresini ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara