Kombi AP Ne Demek ?

Kombi AP daha çok baymak kombilerde görülmekte olan bir uyarı kodu olmaktadır. Fakat arıza kodu veyahut uyarı kodu mu olduğu merak konusudur. Genel olarak Baymak kombi de dahil olmakla beraber Arçelik ile Beko model kombilerde de rast gelinmekte olan bir uyarı kodudur.

Kombi AP arıza kodu olarak kabul edilmemektedir. Bir nevi cihazın test modu olmaktadır. Cihazımız AP uyarısı verdiği takdirde kombinin anakartı, parçaların çalışabilir konumda olup olmadığını kontrol etmektedir. Kombinin anakartı parçalar içerisinde bir sorun görmez ise yaklaşık 1,5 ile 2 dakika arasında uyarı kodu kaybolur, silinir ve cihazımız çalışmasına devam eder.

İlginizi Çekebilir:  Zula Envanter Hatası Ne Demek?

Kombinin Parçalarını Kontrol Ettirmek İstemiyorsak Ne Yapmalıyız ?

Kombinizin parçalarının çalışabilir durumda olup olmadığını kontrol ettirmek istemiyor iseniz kombide bulunan R düğmesine bir defa basmalı yani kombinizi resetleme işlemiyle direk çalışabilir konuma getirebilmektesiniz. AP uyarısı uzun bir süre beklenilmesine karşın düzelme göstermez, resetlemenize rağmen de bir farklılık görülmezse anakartımız kombinin parçalarında bir sorun olduğunu tespit etmiştir.

İlginizi Çekebilir:  iPhone Kullanıcıları İçin Film Rulosuna Video Kaydetme (Video İndirme) Programı (2018)

Tespit etmesi durumunda da biraz zaman sonra uyarı kodu ekrandan silinerek bir hata kodu belirmektedir. Hata kodları sorun nereye bağlı ise ona göre değişim göstermektedir.

Baymak Kombi Neden Ap Uyarısı Göstermektedir ?

  • Kombinizin basıncı düşüş göstermiş veyahut basıncı yükseltme durumundan sonra bu uyarıyı vermektedir. (Genel olarak F37 arıza kodu belirir. Bu kod kombiye su basma işleminizden hemen sonra ekranda belirmektedir.)
  • Elektrik kesintisi olduğu durumlarda da görülmektedir. Gidip gelme kombinin bu uyarıyı vermesine sebep olmaktadır.
  • Kombimizi kapatıp açarak yeniden başlaması sağlandığında da bu uyarı belirmektedir.
İlginizi Çekebilir:  Binance 403 Error The Request Could Not Be Satisfied

Ap uyarı verildikten hemen sonra cihaz düzelmez veyahut farklı hatalar gözlemlenirse mutlaka bir servis yardımı almanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara