Sağlık

Kreatin Hacim Yapar mı?

Spor yapanların en çok tercih ettiği takviye ürünlerden biri olan kreatin hakkında pek çok yazı yazdık. Serinin sonuna doğru gelirken kreatin ve hacim konusundan bahsetmezsek olmaz.

Kreatin çalışma mantığı olarak çok basit bir sisteme dayanmaktadır. Kaslarımızda belirli miktarda su tutmak suretiyle spor performansını artırmaktadır. Asıl amaç hacim kazanmak değil, antrenmanlarda daha yoğun çalışma çıkarabilmektedir. Durum böyle olsa da kreatin hacim yapar. İlk kullanımdan itibaren bir hafta gibi kısa süre içerisinde etkisini gösterir ve bundan sonra hızlı bir şekilde vücudunuzda değişimi yakalamaya başlarsınız.

Sonuç olarak, hacim artışına sebep olsa da kullanım amacı bu değildir. Kullandığınız kreatin miktarı da bu konuda son derece etkilidir. Ancak daha fazla kütle artışı almak için tüketimi artırmak böbrekleriniz için zararlı olacağından dolayı belirli sınırlarda tutmanız gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi