Sağlık

Kreatin Yorgunluk Yapar mı?

Yorgunluk, bitkinlik çoğu insanın şikayetçi olduğu yaygın bir problemdir. Ancak düzenli spor yapıyorsanız daha çevik ve hareketli olmanız beklenir. Durum böyleyken yolunda gitmeyen birşeyler olduğunu düşünerek suçu kreatinde arıyor olabilirsiniz. O zaman gelin bu konuyu kısaca özetleyelim.

Kreatin yorgunluk yapmaz. Ancak buna sebep olan dolaylı etkenler vardır. Kullanım esnasında yeteri miktarda suç içmezseniz yorgunluk meydana gelebilir. Kreatin kullanımı esnasında normal su tüketiminden birkaç kat fazlasına ihtiyacınız olacaktır. Bu problemin dışında ihtiyacınız olan mikrobesin ve vitaminleri vücudunuza almıyor olmanız da yorgunluğa sebep olabilecek son derece önemli faktörlerdir.

Sonuç olarak, yapılması gereken şeylerin başında sağlıklı beslenmek ve ihtiyacınız olan vitaminleri almak vardır. Yorgunluk ve halsizlik sebebiyle suçu doğrudan kreatinde aramak çok yanlış bir davranış olacaktır. Ayrıca egzersiz planınızda antrenman sebebiyle yeteri düzeyde toparlanma sağlamıyor olabilirsiniz. Egzersiz planınızı da gözden geçirmenizi öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.