Sağlık

Kreatin İshal Yapar mı?

Kreatin ile ilgili birçok yan etkiden bahsedilir. Bu yan etkilerin sıralanması boşa değildir ancak dikkat etmeniz gereken birkaç temel noktaya odaklandığınızda bu etkilerin hiçbiri sizi etkilemeyecektir. Fakat sorumuza daha yazının başında hızlıca cevap verelim. Kreatin ishal yapar. Hatta bununla birlikte mide barsak rahatsızlıkları da görme ihtimaliniz vardır. Bu etkileri görmenize rağmen ısrarla kullanmaya devam etmeniz sağlık sorunlarına sebebiyet verebilir. Bu sebepten dolayı ya anlatacağımız noktaya dikkat edin ya da kullanmayı kesin. Anormal değişimler gördüğünüzde ise doktorunuza başvurmaktan çekinmeyin.

Kreatin kullanımında en önemli husus su tüketimidir. Eğer günde 1 ölçek (yaklaşık 5 gram) kreatin kullanıyorsanız, beraberinde 3-4 litrelere kadar su içmeniz gereklidir. Ayrıca bu suyu düzenli bir şekilde farklı saatlere bölerek içmeniz sağlığınız için çok daha iyi olacaktır. İshal rahatsızlığı yerine su içmezseniz kabızlık problemi yaşama ihtimaliniz de vardır. Çünkü bu besin takviyesi doğrudan sindirim sisteminizi etkileyecektir. Kullanım esnasında faydasını gördüğünüz başka sağlıklı bir yol var ise yazı altında lütfen bizlerle paylaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi