Sağlık

Antidepresan Kullanırken Hacamat Yapılır mı?

Antidepresan ilaçlar doktor kontrolünde ve dikkatli bir şekilde başlanması-bırakılması gereken ciddi ilaç türleridir. İnternet üzerinde araştırma yaptığınızda karşınıza çıkacak olan bu ilaçların hacamat tedavisi sonrasında kullanmaya gerek kalmadığı ve depresyona hacamat tedavisinin son derece iyi geldiği olacaktır. Ancak başlıkta belirttiğimiz soruya hiçbir yerde net bir cevap verilmemiş. Antidepresan kullanırken hacamat yapılabilir. Ancak bunun kan ile birlikte ilacın etkisinin kısmen atılması ve azalmasına sebebiyet verebileceğini unutmayınız ve size tedaviyi öneren doktorunuzla hacamat yaptırdığınızı mutlaka paylaşınız.

Hacamat yapan kişinin işlem sonrasında antidepresan ilaçlara ihtiyacınız olmayacağı konusunda söylemlerine asla kulak asmayınız. Yalnızca size tedaviyi öneren psikiyatri uzmanı tedaviye başlatabilir ve sonlandırabilir. Bunun dışında ilacı aniden bırakma durumları tedavinin kesilmesinin yanında çok ciddi olumsuzluklar doğurabilir. Hacamat yaptırdıktan beklenmeyen bir yan etki gördüğünüz anda kafanıza göre ilacı bırakmak yerine hekiminizden destek almanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi