Otomobil

Audi Emniyet Kemeri Uyarısı Arızası

Emniyet kemerinin faydalarını anlatarak sizlerin vaktinizi almayacağım. Ya da trafikte canınızı tehlikeleye atacak bir işlem olan emniyet kemerlerini kandırma yoluyla bip sesini kesmeyi hiç anlatmayacağım. Bu makalemizdeki konumuz Audi arka emniyet kemeri uyarısı, airbag ışığı sönmüyor olması ve bunlarla ilgili arızalar ile ilgili olacaktır.

Ne kadar çok özellik o kadar arıza diye bir söz var sanırım bunu Audi marka araçlar için ortaya çıkarmışlar. Yeni kasa, hattq garanti kapsamındaki A3, A4, A6 serileri başta olmak üzere birçok modelde arka emniyet kemeri ikazı kendiliğinden yanıyor ve tüm uğraşlara rağmen sönmüyor. Bunun çözümü için garantiniz varsa yetkili servis tek çözüm.

Diğer durumlarda ise aracı beyin takip cihazına bağlamanız halinde hata kodu detaylı olarak görülebilir. Böylelikle reset gerektiren bir karışıklık mı? Yoksa ağırlığı ölçüp emniyet kemeri uyarısı veren sensörün mü bozuk olduğunu anlayabilirsiniz. Ancak çoğunlukla bu hata kronik olarak beyin resetiyle çözülebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.