Ekonomi

Kredi Kartında Tek Çekim Ne Demek?

Kredi kartını ilk defa kullanıyorsanız bu tabire yabancı olmanız normal. Öncelikle çok basit bir tabirle sonrasında detaylarıyla tek çekim ne demek açıklayalım. Mağazaya gittiniz ve kartı uzattınız. Bu sihirli soruyla karşı karşıya kalacaksınız; ‘Tek çekim mi? Taksit ister misiniz? Eğer tek çekim yaptırırsanız normal bir şekilde kredi kartı limitinizden alışveriş yaptığınız kadar bakiye düşecek ve ay sonu ekstresinde ödemeniz gereken borç olarak yansıtılacaktır. Bu durumda taksitli çekim ne demek ve farkı nedir? Onu da anlamamız gerekiyor.

Kredi Kartı Taksitli Çekim Ne Demek?

Örneğin 900 TL’lik bir alışveriş yaptınız ve tek çekim yerine 3 taksit uygulattınız. Bu durumda yine kartınızın kullanılabilir bakiyesinde 900 TL bloke olacak ve ay sonu sadece ilk taksit olan 300 TL ödemeniz gerekecektir. Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise bloke olan bakiye sadece taksitleri ödeseniz de ödediğiniz taksit sayısı kadar açılacaktır. Bu örneğimizde 2. ay geldiğinde kredi kartında halen 600 TL blokeli bakiye var ve 3. ay ise son 300 TL limitiniz kapalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds