Kurtlar Vadisindeki Muro Aslında Kim?

Kurtlar Vadisindeki Muro aslında Mehmet Ağar’dır. Mehmet Ağar, 1951 yılında Ankara’da doğmuştur. Asıl adı Mehmet Kemal Ağar olan kişi Türk emniyet mensubu, siyaset ve devlet adamı görevlerinde çalışmıştır. Mehmet Ağar 30 Ekim 1951’de Çanyaka Ankara’da doğmuş ve babası da Emniyet Müdürü idi.

Mehmet Ağar Haydarpaşa Lisesi’nden mezun oldu ve aynı yıl Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde okudu ve 1973 yılında Maliye bölümünden mezun oldu. İlk göreve Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi’nde başladı. Bu görevin ardından Cumhurbaşkanlığı Koruma Müdürlüğü’nde komiserlik yaptı.

Evlendi ve Çocuk Sahibi Oldu

Mehmet Ağar 1974 yılında Emel Ağar ile evlendi ve bu evlilikten Tolga Ağar, Yasemin Ağar isimli iki çocukları oldu. 1976 yılında da Ankara’da kaymakam adayı olarak İçişleri Bakanlığı’nda göreve başladı. 1981 yılında ise İstanbul Asayiş şube müdürü oldu. 1984-1988 yılları arasında Terör ve Asayişten sorumlu İstanbul Emniyet Müdürü Yardımcısı olarak çalışmaya devam etti.

1988 yılında Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne, 1990 yılında İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne, 1992 yılında Erzurum Valiliği’ne, 1993 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü’ne tayin oldu. Hayatı boyunca hep değişik mesleklerde yer aldı ve bu sayede birçok şehiri görme imkânını buldu. Çocukları olduktan sonra tayin işi onu yorsa da işinden asla vazgeçen biri olmadı.

Bir Dönem Milletvekilliği Yaptı

Mehmet Ağar Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde Özel Harekât Dairesinin kurulmasını istemiş ve PKK’ya karşı kırsal alanlarda polisin de jandarmayla beraber görev yapmasını talep ettiği için ‘’ polisin genelkurmay başkanı ‘’ olarak anılmıştır. Mehmet Kemal Ağar 1995 yılında yapılan genel seçimlerde Doğru Yol Partisinden Elazığ milletvekili seçildi.

1996 yılında 53. Adalet Bakanı ve İçişleri Bakanı olarak görev yapmıştır. Fakat 8 Kasım 1997 yılında görevinden istifa etmiştir. Mehmet Ağar 1999 seçimlerinde Elazığ’da bağımsız milletvekili seçildi. 2002 yılında ise Doğru Yol Partisinin Genel Başkanı seçildi. 2007 yılında tekrar seçimlere gelemeyeceğini anlayınca istifa etti ve istifasını tüm basına duyurdu. Kurtlar Vadisi de bu karakteri örnek alarak Muro ile canlandırmıştır.

Muro Hakkında Yapılan Aramalar

Kullanıcılar aynı zamanda bunları da aradı.

muro full izle

muro oyuncuları

muro kim

muro filmi türkçe dublaj izle

muro full izle türkçe dublaj

muro başkan sözleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.