Kurtlar Vadisinde Süleyman Çakır Aslında Kim?

Kurtlar vadisi bir zamanların en fazla izlenen dizisiydi. Dizide mafya, devlet, derin devlet, CIA ve daha birçok konu işleniyordu. Genel olarak Polat Alemdar üzerinden ilerleyen dizide birçok farklı karakter vardır. Her karakterin de kendi hikâyesi bulunuyor. Aynı zamanda bu karakterlerin gerçek hayatta yaşamış veya yaşayan birilerini temsil ettiği de görülüyor. En efsane karakterlerden bir tanesi ise Süleyman Çakır’dır. Dizide Çakır ismi ile yer alan karakterin gerçek hayatta Alaattin Çakıcı ismini temsil ettiğine dair görüşler var.

İlginizi Çekebilir:  Korku Hikayeleri Filmlerin En Başında Geliyor

Süleyman Çakırın Gerçek Hayatta Temsil Ettiği Adam

Süleyman Çakır dizide ilk olarak Polat karakterini yükseltmek amacı ile yer almıştır. Ancak daha sonra sevilerek ekranda uzun süre kalmıştır. Gerçek hayatta ise Alaattin Çakıcı ismini temsil ettiği birçok insan tarafından söyleniyor. Karakter özelliklerine bakıldığı takdirde de bunun çok yüksek bir ihtimal olduğu söylenebilir. Çakır karakteri Alaattin Çakıcı’dan esinlenerek oluşturulmuştur. Yani dizide Çakır olarak bilinen karakter aslında gerçekte Alaattin Çakıcı’nın ta kendisidir.

İlginizi Çekebilir:  Kurtlar Vadisi'nde Aslan Bey Aslında Kim?

Süleyman Çakır – Alaattin Çakıcı Özellikleri

Dizide Çakır ismi ile yer alan ve gerçek hayatta Alaattin Çakıcı’yı temsil eden karakter bir mafya babasıdır. Sert görünümü olsa dahi vicdanlı bir mafya babasıydı. Sinirlenince gözü hiçbir şeyi görmezdi. Karakterin genel özellikleri bu şekildedir. Alaattin Çakıcı’yı temsil eden Çakır bu özellikleri ile dizide fazlasıyla ön olsa ne çıkmıştır. Öyle ki öldüğü zaman gazetelerde ilan verilmiş ve insanlar tarafından cenaze namazı kılınmıştır.

Çakır’ın Alaattin Çakıcı’yı Temsil Ettiği Doğru Mu?

Çakır karakterinin Alaattin Çakıcı’yı temsil ettiği genel olarak birçok insan tarafından kabul gören bir görüştür. Aynı zamanda karakter özellikleri ve canlandırılan tip nedeniyle de bunun yüksek bir ihtimal olduğu görülüyor. Kurtlar Vadisi isimli dizide birçok karakterin hayattan birilerini temsil ettiği herkes tarafından biliniyor. İstanbul mafyası olan ve sinirli ama vicdanlı bu karakter ise Alaattin Çakıcı tanımına uyuyor. Süleyman Çakır, dizide büyük yankı uyandırmış ve izleyicilere kendini oldukça fazla sevdirmiştir. Çakır, Alaattin Çakıcı’yı dizide uzun bir süre temsil etmiştir.

İlginizi Çekebilir:  Black Mirror 1. Sezon 2. Bölüm Yorumlarım

Süleyman Çakır Hakkında Yapılan Aramalar

Kullanıcılar aynı zamanda bunları da aradı.

süleyman çakır sözleri

süleyman çakır ekşi

süleyman çakır sigara

süleyman çakır öldü gazete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - instagram takipçi satın al - PCR Testi