Biyografi

Kurtlar Vadisi’nin İplikçi Nedim’i İsmail İncekara Kimdir? Aslen Nereli ve Kaç Yaşında?

Kurtlar Vadisi dizisinde İplikçi Nedim karakterini canlandıran İsmail İncekara kimdir, nereli ve kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini ve televizyon dizilerinde oynayan oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca İsmail İncekara’dan söz edeceğiz.

İsmail İncekara Kimdir?

  • Oyuncu

1950 yılında Bursa’da dünyaya gelen İsmail İncekara, ilk gençliğini Sakarya ve Kanlıca’da yaşamıştır. Kabataş Lisesi’nde mezun olan İsmail İncekara, lisans eğitimini ise önce İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’nde daha sonra da Ankara Devlet Konservatuarı’nda tamamlamıştır.

Mezun olduktan sonra Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçı kadrosunda görev yapmaya başlayan İsmail İncekara, daha sonra İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun kurulmasının ardından Ankara’dan İstanbul’a taşınmıştır.

Rol Aldığı Dizi ve Filmler

  • Dar Alanda Kısa Paslaşmalar
  • Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu (Film)
  • Kurtlar Vadisi
  • Deli Yürek
  • Hayat Bağları (Dizi)

Öte yandan İsmail İncekara, 2000-2001 sezonunda Afife Tiyatro Ödülleri’nde yılın en başarılı erkek oyuncusu ödülünü kazanmıştır.

İplikçi Nedim karakteriyle büyük bir üne kavuşan İsmail İncekara, dizide zengin ama cimri bir tefeciyi canlandırmıştır. Musevi olduğuna sık sık vurgu yapılan İplikçi Nedim, modern bir tefecidir ama bu işi iplikçilik kisvesi altında yapar. Konseyin neredeyse bütün üyelerinin parası ondadır. Parayı işler, döndürür ve kazanmasını da bilir.

İplikçi Nedim, dizinin 96. bölümünde konsey üyesi Nizamettin’in planları doğrultusunda zırhlı olmayan aracı kurşunlanarak öldürülmüştür. Cimri olmayıp 27 yaşındaki araca binmeseydi belki hala hayatta olabilirdi. Cimrilikten de gitti diyebiliriz kendisi için.

Dizinin en renkli karakterlerinden biri olan İplikçi Nedim, “paracıklarım”, “kuzum”, “aman canım” gibi kendisine has şivesi ile söylediği replikleri ile akıllara kazınmıştır. Ayrıca en sevdiği içecek ise ıhlamurdur.

Instagram hesabı bulunmayan İsmail İncekara özellikle Kurtlar Vadisi hayranlarının açmış olduğu fan sayflarında gerek son hali gerekse dizideki replikleri ile sık sık anılıyor.

İsmail İncekara ile İlgili Aramalar

Google’da İsmail İncekara ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; İsmail incekara Instagram İsmail İncekara son hali İsmail İncekara öldü mü İsmail İncekara kimdir İsmail İncekara röportaj İsmail incekara youtube İsmail İncekara filmleri Osman Wöber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi