Biyografi

Erdem Ergüney Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Oynadığı Diziler?

Erdem Ergüney kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini ve çeşitli dizilerde görev yapan oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Erdem Ergüney’den söz edeceğiz.

Erdem Ergüney Kimdir?

  • Oyuncu.

2 Ekim 1970 tarihinde Denizli’de dünyaya gelen Erdem Ergüney, 1992 senesinde İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’ne kaydolmuştur. Burada bazı özel metotlarda çeşiti dersler almış ve Yıldız Kenter, Haldun Dormen ve Güngör Dilmen gibi usta oyuncuların tedrisatından geçmiştir.

Bölümden 1996 yılında mezun olan Erdem Ergüney, daha sonra dil ve tiyatro eğitimi almak için İngiltere’ye gitmiş ve burada Leeds şehrinde West Yorkshire Playhouse tiyatrosunda eğitim görmüştür. Daha sonra İngiltere’nin başkenti Londra’da Ulusal Tiyatro’da Sevginin Daveti isimli oyunun provalarına üç ay gözlemci sıfatıyla katılmıştır.

Ardından Türkiye’ye dönüş yapan Erdem Ergüney, çeşitli okullarda tiyatro öğretmenliği yapmıştır. 1999 senesinde çeşitli televizyon dizilerinde gören yapan Erdem Ergüney, 2003 yılında O Şimdi Asker filminde görev yapmıştır.

Kariyerinin dönüm noktası ise Kurtlar Vadisi olmuştur. Önce 2003 ile 2005 yılları arasında yayınlanan Kurtlar Vadisi daha sonra da 2007 ile 2012 arasında yayınlanan Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Deli Hikmet karakterine hayat vermiştir. Deli Hikmet, Ali’nin (Polat) çocukluk arkadaşı ve mahallenin en deli dolu kişisidir. Hobi olarak televizyon tamir eden ve bol bol Aslan Akbey ile siyaset konuşan Deli Hikmet, dizinin en sevilen karakterleri arasında yer almıştır.

Erdem Ergüney, son olarak Payitaht Abdülhamit dizisinde İzzet Holo Paşa karakterini canlandırmaktadır. 1.75 boyundadır. Erdem Ergüney Ajans ile menajerlik hizmeti de vermektedir.

Erdem Ergüney ile İlgili Aramalar

Google’da Erdem Ergüney ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; Erdem Ergüney boyu Erdem Ergüney Instagram Erdem Ergüney Menajerlik Erdem Ergüney Ajans Erdem Ergüney Kimdir Erdem Ergüney iletişim Erdem Ergüney 2020 Erdem ergüney imdb

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds