Sağlık

Lazer Epilasyon Öncesi Duş Alınır mı?

Lazer epilasyon etkileri açısından uzun süreler tartışılsa da güvenilirliği büyük ölçüde kanıtlamış olup yeni teknolojiler ile zararlı etkileri minimum seviyelere inmiştir. Fakat epilasyon işlemi öncesi ve sonrasında dikkat etmeniz gereken konular bulunmaktadır. Bu hususlara dikkat edilmediğinde hayati derecede olumsuz etki göstermese de cildinizde alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebileceğinden dikkatle uygulamakta fayda vardır.

Özellikle hassas yapılı bir vücuda sahipseniz ve vücudunuzda uygulanan lazer bölgesi karın, göğüs, sırt, bacak gibi büyük bölgeler ise banyo yapmak, duş almak alerjik reaksiyona sebebiyet verebilir mi? Merak konusu olmaktadır.

Lazer Epilasyon Öncesi Duş Alınabilir

Lazer epilasyon öncesinde sadece suyla değil vücut losyonu, duş jeli gibi ürünler dahi kullanarak uzun süreler banyo yapmanızda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Lazer epilasyon günü duş alınır mı? Diye soracak olursanız, işlemden birkaç saat öncesinde dahi duş almakta hiçbir sakınca bulunmamaktadır. Asıl dikkat edilmesi gereken vakit lazerden hemen duş almamak ya da sabun kullanmadan suyla durulanmak olacağından duş ihtiyacınız var ise lazere gitmeden önce banyo yapmanız daha faydalı ve mantıklı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds